Becali vrea sa se impace cu suporterii

23 Septembrie 2009
597 Vizualizari | 0 Comentarii
Lovitura de teatru in Ghencea. Managerul general al gruparii Steaua, Basarab Panduru, a declarat, ieri, intr-o conferinta de presa, ca i-a sugerat lui Gigi Becali sa aiba o intalnire cu suporterii "ros-albastri" pentru a incheia conflictul dintre ei si conducere, finantatorul fiind dispus sa dialogheze cu acestia. "Eu le-am transmis suporterilor sa fie alaturi de echipa. Cred ca in momentul asta nu mai pot face ceva. Cred ca este un altfel de conflict. Cred ca Gigi trebuie sa se intalneasca cu ei si sa rezolve aceasta problema. Daca au ceva cu cineva, au cu Gigi. Gigi mi-a spus ca vrea sa se intalneasca cu ei, sa discute din nou. Eu asa i-am spus ca e bine, dar sa se intalneasca o data pentru ultima data. Asa sa se intalneasca si sa nu rezolve nimic, nu cred ca are rost", a spus Panduru. Oficialul stelist considera ca victoria din meciul cu Pandurii nu a linistit inca apele la gruparea "ros-albastra". "Am trecut peste saptamana asta, dar nu chiar asa usor. Am venit de la programul meu la programul de aici, dar am trecut pana la urma. Poate nu ma asteptam la o saptamana asa complicata, s-au legat mai multe lucruri, dar usor-usor le voi rezolva pe toate. Nu stiu daca s-au linistit apele la Steaua, am castigat meciul cu Pandurii, un meci greu in conditii grele. O victorie care poate da impresia ca s-au linistit apele, dar nu cred ca este asa. Eu as vrea ca in continuare sa se linisteasca si pana la meciul cu Bistrita, cand avem nevoie de suporteri si cand practic e primul meci acasa pentru ca noi vom juca trei meciuri in deplasare in zece zile, cu Bacau, Brasov si Twente. Cu Bistrita as vrea ca spectatorii sa incurajeze echipa", a mai spus el. Panduru crede ca nu ar fi putut sa evite conflictul dintre Gigi Becali si fostul antrenor Cristiano Bergodi daca s-ar fi aflat la vestiare la pauza meciului cu Serif Tiraspol. "Nu stiu daca era bine sa intru la pauza in vestiar, sa nu intru. Am considerat ca nu e bine sa intru la pauza. Nu stiu daca cineva putea sa evite conflictul. Ce sa-i fi facut lui Gigi, sa-i fi spus «Nu intra, Gigi»? Poti sa-i spui ca nu e bine, dar fiecare face ce vrea. Sunt momente cand si mie ca antrenor nu-mi place sa intre cineva, mai ales la pauza, dupa 0-0. Cred ca era treaba antrenorului sa rezolve problema. Nu am fost acolo si nu stiu exact cum s-a intamplat", a explicat Panduru. El este convins ca situatia fostului tehnician Cristiano Bergodi se va rezolva conform contractului pe care acesta l-a semnat. Steaua a plecat, ieri, cu autocarul, spre Bacau, pentru partida cu FCM, din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, care se va disputa miercuri, de la ora 20.30, si care va fi transmisa de Pro TV.

Page time :0.1827 (s) | 22 queries | Mysql time :0.024612 (s)