Bistritenii nu au avut mila de Targu Mures

31 August 2010
670 Vizualizari | 0 Comentarii
In penultimul joc din etapa 6 a Ligii I de fotbal, Gloria Bistrita a castigat, cu 3-1, partida de pe teren propriu cu FCM Targu Mures, golurile gazdelor fiind marcate de Bajenaru, Moraes si Szukala. Pentru echipa din Targu Mures a inscris Dan Matei, oaspetii avand si o bara, prin Florin Dan. Cu doar o victorie obtinuta in acest sezon, Bistrita a dominat in mare parte partida. Muresenii n-au rezistat decat 10 minute, fara gol, la Bistrita, Bajenaru deschizand scorul cu un sut in forta pe jos, din afara careului. Predescu putea face 2-0 pentru Gloria, dupa doar 5 minute, insa Danalache a intervenit senzational si a scos de sub transversala. Dupa alte ocazii ale lui Moraes si Bajenaru, Dan Matei a restabilit egalitatea pe tabela, cu o lovitura imparabila de cap din interiorul careului. Insa Moraes si-a reparat greseala de mai devreme si, in minutul 38, a facut 2-1 pentru Gloria, dupa ce a executat perfect o lovitura libera de la 25 de metri. Dupa pauza, gazdele au mai ratat doua ocazii, prin Andrei Muresan sau Ciprian Petre, in timp ce muresenii au replicat prin Didy si Florin Dan, ultimul trimitand in transversala din faza fixa. Scorul final a fost stabilit in ultimele minute ale jocului, de Szukala, care a reluat imparabil sub transversala o centrare de pe partea dreapta, pentru a consfinti al doilea succes al lui Laurentiu Reghecampf la Bistrita. Tot aseara, Victoria Branesti a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu, jucata la Buzau, cu Astra Ploiesti. Vasile Olariu a deschis scorul pentru Victoria dintr-un penalty usor acordat de arbitrul buzoian Georgian Ionescu, pentru ca Seto Takayuki sa egaleze in repriza secunda. Pe o ploaie torentiala, Astra a jucat mai bine si putea chiar castiga, dar ploiestenii au trebuit sa se multumeasca doar cu o remiza la Buzau, remiza care l-ar putea costa functia pe antrenorul Mihai Stoichita. Favorit sa-i ia locul lui Stoichita este fostul tehnician al Politehnicii Iasi, Petre Grigoras.

Page time :0.1710 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018005 (s)