Blocate in trafic si invinse pe teren

20 Noiembrie 2006
692 Vizualizari | 0 Comentarii
• CS National a pierdut meciul de la CST Alexandria cu scorul de 49-82, dupa ce a ramas blocata in trafic si aajuns la sala cu trei minute peste ora oficiala de incepere a partidei

Baschetbalistele de la CS National au fost invinse pentru a patra oara in ultimele patru partide disputate, pierzand neasteptat, la Alexandria in fata unei echipe formata mai mult din junioare. Principala cauza a acestui esec a fost insa organizarea defectuoasa a deplasarii, iesencele fiind cazate la un hotel din Snagov si de aceea a fost necesara o deplasare cu autocarul in ziua partidei. Aceasta deplasare a fost insa intarziata cu 3 ore din cauza unui blocaj de pe soseaua de centura a Bucurestiului, astfel ca fetele de la CS National au ajuns la sala cu 12 minute, dupa ora oficiala de incepere. Mai mult decat atat, daca mai intarziau trei minute, iesencele ar fi pierdut meciul prin neprezentare si ar fi riscat si o amenda din partea Federatiei Romane de Baschet. In aceste conditii, jucatoarele lui Gabi Mihailescu au intrat in teren direct din autocar, unde s-au si schimbat, nu au avut timp nici macar de incalzire si astfel au pierdut fara drept de apel un joc pe care l-ar fi putut castiga lejer. Olga Cazac si Ala Causan au marcat fiecare cate 17 puncte, prea putin insa pentru un rezultat pozitiv la Alexandria, astfel ca le finalul jocului, gazdele de la CS Teleorman, din localitate au castigat cu scorul de 82-49 (25-8, 19-13, 18-10, 20-18). Dupa acest esec, CS National a coborat in ierarhia interna pana pe locul 10, cu 9 puncte acumulate pana in prezent. Dupa un inceput bun, jucatoarele antrenate de Gabi Mihailescu, tehnician care a acuzat modul de organizare a deplasarii din Alexandria, au inregistrat un regres pierzand patru jocuri din tot atatea dispute. In etapa viitoare, programata la sfarsitul acestei saptamani, cand CS National va primi vizita echipei Magic Sibiu, grupare care ocupa locul 8 in ierarhia interna, tot cu 9 puncte, dar cu un cosaveraj mai bun decat trupa lui Mihailescu.

Page time :0.1657 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019208 (s)