Branestiul a castigat derby-ul suferintei

18 Septembrie 2010
589 Vizualizari | 0 Comentarii
Cu fostul fundas al Politehnicii Iasi, Bogdan Straut, printre titulari, Victoria Branesti a bifat cel de-al doilea succes in Liga I, dupa ce a invins, cu 2-0, pe Pandurii Targu Jiu. Spectacolul sportiv a lipsit, insa, cu desavarsire, cele doua echipe preferand sa se tatoneze, aratand ca ar fi multumite si cu un egal. Gazdele au deschis scorul in minutul 52, Marincau pacalindu-l pe Marius Popa cu o lovitura de cap care a atins bara si a intrat in plasa. Peste un singur minut, o actiune fulminanta a Branestiului este transformata in gol de Valentin Simion, acesta reluand in plasa o centrare de pe partea dreapta a lui Dorinel Popa, nu inainte ca balonul sa loveasca din nou bara. Pandurii nu si-au revenit si au jucat extrem de slab, dar au avut o ocazie buna prin Adrian Iordache ('67), acesta fiind blocat in-extremis de Sergiu Bar, atunci cand se afla cu poarta goala in fata. Gorjenii nu au mai reusit absolut nimic pana la final si au plecat fara nici un punct de la Buzau, in timp ce gazdele au terminat meciul in 9, dupa eliminarile inutile primite de Nicoara si Straut. Cu aceasta victorie, Branestiul scapa din zona retrogradarii, urcand pe pozitia a 13-a, in timp ce gorjenii raman pe pozitia a 17-a si au in fata un campionat foarte dificil.

Page time :0.1356 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019462 (s)