Campioana nu a avut emotii cu Bistrita

1 Decembrie 2009
578 Vizualizari | 0 Comentarii
Unirea Urziceni s-a impus in duelul de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, invingand cu 2-0 prin reusitele lui Semedo si Bilasco. Gloria a ramas in inferioritate in startul reprizei secunde dupa eliminarea lui Dinu Sanmartean. Conform Onlinesport, campioana Romaniei n-a prea avut emotii in intalnirea cu Gloria Bistrita de la Urziceni, Unirea controland autoritar partida, fara ca elevii lui Dan Petrescu sa se forteze prea mult. Dupa o bara a lui Onofras in minutul 5, deschiderea scorului a venit dupa 3 minute de la Antonio Semedo, care a inscris in urma unei faze spectaculoase. Onofras a inaltat o minge peste fundasii Gloriei, mingea a fost preluata superb de Semedo pe piept apoi a sutat cu stangul in plasa la coltul scurt, fara sanse pentru Albut. Impulsionati si de strigatele lui Dan Petrescu de pe margine, ialomitenii au continuat sa atace sustinut in jumatatea adversa, insa lipsa de concentrare in fata unui adversar modest si-a spus cuvantul si Galamaz, Bilasco, Varga sau Maftei n-au reusit sa mai inscrie. In tot acest timp, ardelenii nu s-au apropiat de poarta lui Arlauskis, decat in finalul primei reprize cand Borbely a deviat cu capul pe langa poarta o centrare a lui Dinu Sanmartean. Startul partii secunde a debutat cum nu se mai poate mai rau pentru trupa lui Halagian. Lucian Sanmartean a vazut la interval de 5 secunde doua cartonase galben, primul pentru un fault si al doilea pentru injurii la adresa arbitrului, si a luat calea vestiarului lasand Gloria Bistrita in inferioritate numerica. Din acest moment terenul s-a inclinat spre poarta lui Albut, bombardat din nou cu suturi din toate directiile expediate de ialomiteni, insa ratarile s-au tinut lant la poarta ardelenilor care au scapat aproape de fiecare data. Nu si in minutul 84, cand Bilasco a inscris al doilea gol al Unirii dupa o faza de generic. Mingea a fost centrata de pe dreapta de la distanta, Galamaz a pasat incredibil cu calcaiul la inaltime pentru lovitura de cap a lui Bilasco din 6 metri, bistritenii ramanand afis la aceasta actiune de exceptie a campionilor.

Page time :0.1671 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019447 (s)