Ceahlaul arunca Dinamo in haos

8 Martie 2010
605 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo Ceahlaul
Dinamo n-a obtinut decat o remiza pe teren propriu cu Ceahlaul Piatra Neamt, scor 1-1, in etapa a treia a returului. Scorul a fost deschis in minutul 15 de autogolul lui Vitelaru, Mulisa aducand egalarea cu 20 de minute inainte de final. Cornel Dinu a fumegat dupa meci, iar gheorghe Stefan nu a vazut in Dinamo o echipa care sa puna probleme. Egalul a starnit pe forum ironii contra lui Dinamo si mania fanilor ros-albi, iar sondajul de meci indica 77% victorie Dinamo. Desi nu a castigat niciodata in Stefan cel Mare, Ceahlaul s-a deplasat in Groapa la meciul cu Dinamo cu gandul la un rezultat pozitiv, moralul nemtenilor fiind dat si de victoria surprinzatoare reusita in Ghencea. Conform Onlinesport, meciul nu a fost unul de un inalt nivel tehnic, frigul de afara si starea nu foarte buna a gazonului, nefiind elemente care sa dea un impuls pentru un joc spectaculos. Cu toate acestea, jucatorii s-au straduit sa arate un fotbal cat mai placut fanilor prezenti in tribune. Dupa un sfert de ora de joc de tatonare, Dinamo a reusit sa deschida scorul prin autogolul lui Vitelaru. Marius Alexe a patruns excelent pe stanga, a incercat sa centreze in gura portii, insa Vitelaru a deviat nefericit mingea in propria poarta din careul mic. Impulsionati de deschiderea scorului, dinamovistii au turat motoarele si a inceput treptat sa se instaleze la carma jocului, aparand din ce in ce mai des si mai periculos in preajma portii adverse. Dar pana la pauza Villadsen nu a mai avut probleme majore. Startul partii secunde a apartinut cainilor rosii. Adrian Cristea si Niculescu au irosit doua ocazii bune de gol pentru ca Vasilache sa dea replica in minutul 70 cu un sut care a trecut foarte aproape de poarta lui Dolha. Ceahlaul a reusit sa echilibreze jocul la jumatatea reprizei secunde si in minutul 71, inevitabilul s-a produs, Mulisa aducand egalarea pe tabela cu un sut din apropiere. Egalarea scorului a dus la un meci pe contre, foarte disputat si cu multe faze de atac de ambele parti, cele doua formatii fortand un gol victorios pe final de meci. Insa niciuna dintre formatii n-a mai reusit sa inscrie.

Dinamo: 12. Dolha - 14. Molinero (25. Scarlatache '72), 21. Dr. Grigore, 4. Moti, 3. Pulhac - 7. Zicu (20. Ad. Cristea '55), 29. N'Doye, 8. Bostina, 10. Alexe - 9. M. Niculae, 99. Cl. Niculescu (15. Fl. Bratu '68). Antrenor: Cornel Talnar.

Ceahlaul: 22. Villadsen - 3. Dikaba, 24. Forminte, 17. Vitelaru, 4. Al. Dragomir (27. Dumitras '87) - 18. Balde - 15. Badescu, 5. Stevici, 10. Vasilache (7. Cebotaru '80), 25. Ibrahim (16. Jeremici '80)- 19. Mulisa. Antrenor: Zoran Filipovici

Page time :0.1680 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019372 (s)