Cel mai urat meci al sezonului

5 Octombrie 2010
663 Vizualizari | 0 Comentarii
Victoria Branesti a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de pe teren propriu cu FCM Targu Mures, un meci foarte slab, lipsit de ocazii de gol sau faze de poarta. A fost, probabil, cel mai urat meci al sezonului de pana acum. Dupa infrangerile drastice din ultima etapa, Victoria Branesti si FCM Targu Mures au tratat cu multa atentie meciul de la Buzau. Branestiul a vrut sa uite cat mai repede uluitorul 7-1, in favoarea Rapidului, din Giulesti, in timp ce FCM n-a vrut sa se mai repete esecul cu Craiova, scor 1-4, de pe teren propriu. Astfel ca, in meciul din etapa a zecea, cuvantul de ordine a fost prudenta. Se poate spune ca meciul a fost tacticizat la extrem de ambele echipe, insa jocul din teren a aratat si o lipsa de interes. Cele doua echipe parca nu au avut chef de fotbal si nu s-au chinuit sa construiasca. Jocul s-a purtat, in mare parte, la centrul terenului, fara ca jucatorii sa izbuteasca sa ajunga periculos la poarta adversa. Doar Vasilache ce s-a mai zbatut cu fotbalul, ajungand sa traga de cateva ori spre poarta adversa. Bineinteles, fara nici un pericol pentru poarta lui Stoicescu, cu exceptia fazei din minutul 17, cand a produs singura ocazie de gol a primei reprize. Dupa ce a scapat singur in careul Victoriei Branesti, la o iesire la offside ratata a gazdelor, Vasilache a trimis cu efect peste portar, dar si peste poarta. Partea secunda a intalnirii a fost doar cu cateva grade mai incinsa decat gerul din prima repriza. Oaspetii s-au dovedit mai activi si cu mai multa pofta de joc, insa apararea Branestiului s-a baricadat excelent in fata atacurilor nu prea periculoase ale muresenilor. Finalul de meci a fost parca mai disputat, cele doua echipe incercand sa dea lovitura in ultimele minute, prin suturi de la distanta sau actiuni de atac mai sustinute in jumatatea adversa. Dar si acestea au fost sortite esecului, partida terminandu-se cu o remiza alba si fara istoric.

Page time :0.1689 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019051 (s)