CFR Pascani este de neoprit

25 Octombrie 2004
669 Vizualizari | 0 Comentarii
•FCM CFR Pascani - FCM Husi 4 - 0 (1 - 0), in etapa a VIII-a a Diviziei C de fotbal •Jucatorii pascaneni au inscris nu mai putin de unsprezece goluri in ultimele doua jocuri •Cel mai bun jucator al meciului a fost Pistinciuc

In etapa a VIII-a a Diviziei C de fotbal, formatia CFR Pascani a invins cu un categoric 4-0, formatia FCM Husi, unul dintre adversarii redutabili ai acestui esalon. Acesta a fost al doilea joc al fotbalistilor pascaneni in care au jucat un fotbal adevarat, oferind celor cateva sute de suporteri prezenti la stadion un spectacol de calitate. De mult timp jucatorii nu au mai fost aplaudati de spectatori asa cum s-a intamplat, vineri, la sfarsitul jocului. Ceferistii au inscris in poarta celor de la Husi, patru goluri, unul mai frumos decat altul, dar au si ratat inca cinci sau sase ocazii clare de a inscrie. Feroviarii au prestat un joc bun cu multe pase rapide, care au fost tesute intre mai toti jucatorii, lucru care a adus la final trei puncte pretioase. Nu intamplator, pascanenii au inscris in ultimele doua etape 11 goluri. De aceasta data eroul meciului a fost Pistinciuc, care pana acum a exasperat pe toata lumea, iar in cele din urma a reusit sa inscrie trei goluri unul mai frumos ca altul. Dupa ce a ratat in minutul 7 din doar 8 metri, iar in minutul 23 Constantin l-a iritat pe Pistinciuc, acesta din urma a reusit sa deschida scorul in minutul 31, dupa ce a driblat toata apararea adversa. In prima parte a jocului, oaspetii s-au aparat bine si au contra-atacat in cateva randuri. In minutul 14 Florea a reusit sa ajunga la poarta lui Popa, dar ceferistul a respins foarte bine. In a doua repriza, gazdele revin cu pofta de joc si in minutul 48, Croitoru a centrat iar Vizitiu a marcat pentru feroviari al doilea gol. Pistinciuc a oferit spectatorilor un spectacol de zile mari, in minutul 59 si 73 atunci cand si-a trecut numele pe lista marcatorilor. Si in acest joc s-au remarcat Stratan, Vizitiu, Apreutesei, Croitoru dar mai ales Popa si Pistinciuc. Cuplu de antrenori, Daniel Baston si Dan Bancila au trimis in teren pe: Popa, Apreutesei, Nistor ( min. 74 Ciosu), Vizitiu, Dodoaia, Stratan, Ancuta, Croitoru, Pistinciuc, Andries ( min R. Dan), Constantin ( min. 56 Gheorghinca).