Ciclism: Agafitei si Ionescu au fost convocati la lotul national de juniori

27 Iunie 2000
991 Vizualizari | 0 Comentarii
•Ambii ciclisti de la CSM Pitti Shoes Iasi au avut comportari apreciate la Cupa Rally desfasurata in week - end la Braila

Recent, la Braila s-au desfasurat etapele cupei Rally la ciclism, intreceri rezervate atat seniorilor cat si juniorilor. Antrenorii ieseni Cristi Cociorva si Claudio Fasolo au deplasat pe Dunare cativa dintre rutierii cei mai in forma la ora actuala, doar Tiberiu Agafitei si Ciprian Ionescu avand evolutii remarcabile. In prima etapa, Agafitei s-a clasat pe locul 2 in concursul juniorilor si a trecut al patrulea linia de sosire in intrecerea seniorilor. Tot in prima zi, Ciprian Ionescu a terminat pe locul 12 la seniori, iar Dumitru Patrauceanu s-a clasat pe pozitia a 37-a, in aceeasi cursa. In etapa a doua, Ionescu a facut o cursa destul de buna intrand in primii 30, pozitie ce i-a adus acestuia locul 12 la seniori si 4 la juniori in clasamentul general. In acelasi clasament, Agafitei s-a situat pe pozitia a 4-a la seniori, in timp ce la juniori a terminat pe locul 2. De remarcat ca la intreceri au fost prezenti si selectionerii lotului national de juniori, acestia convocandu-i in lot pe Agafitei si Ionescu. "Consider ca evolutiile rutierilor nostri au fost mai mult decat bune, fapt relevat si de convocarea la lotul national de juniori a celor doi. As dori sa multumesc celor care ne-au ajutat sa participam la aceasta competitie, in primul rand CSM, apoi sponsorilor Pitti Shoes, magazinului universal Motovelo si firmei Tad", a declarat Cristi Cociorva. Sa mai spunem ca Agafitei si Ionescu vor participa in curand la Turul Romaniei, startul dandu-se la Constanta pe 2 iulie, iar sosirea fiind preconizata pentru data de 9 iulie, la Bucuresti.

Page time :0.1926 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018913 (s)