Ciprian Marica era sa ramana fara testicule

25 Ianuarie 2010
882 Vizualizari | 0 Comentarii
In meciul cu Freiburg, atacantul Stuttgartului, Ciprian Marica, a fost lovit tare in testicule, revenindu-si greu. S-a razbunat inscriind golul victoriei (1-0). Desemnat de cotidianul Bild "omul meciului" SC Freiburg - VfB Stuttgart (0-1), disputat in Bundesliga, Ciprian Marica a avut de suferit inainte de a inscrie golul victoriei oaspetilor. In minutul 25, intr-un duel pentru balon, atacantul Stuttgartului a fost dezechilibrat si a cazut chiar in calea adversarului sau. Acesta nu l-a mai putut evita, calcandu-l apasat, cu crampoanele, pe testicule. "Tricolorul" s-a tavalit de durere si a avut nevoie de ingrijiri medicale inainte de a reveni in joc. Apoi a venit dulcea razbunare. Marica a jucat din ce in ce mai bine, iar in minutul 41 a fructificat pasa lui Pogrebniak pentru 1-0. Al doilea sau gol in acest campionat si al treilea al sezonului, cu acela inscris Unirii Urziceni in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor. Daca, dupa lovitura primita vineri seara, Marica si-a revenit in cele din urma, la Euro 2008 a trecut prin momente critice. La unul dintre antrenamentele premergatoare confruntarii cu Italia (1-1), el s-a dat cap in cap cu Marius Niculae si a lesinat, trebuind sa fie transportat la spital.

Page time :0.2019 (s) | 24 queries | Mysql time :0.024782 (s)