Crivoi a pierdut dramatic in optimile Openului Romaniei

24 Septembrie 2010
647 Vizualizari | 0 Comentarii
Victor Crivoi
Victor Crivoi, singurul jucator roman ajuns in optimile de finala ale turneului ATP 250 de la Bucuresti, a parasit competitia, joi, dupa un meci de aproape trei ore, disputat in compania italianului Potito Starace. Starace, al treilea favorit la castigarea turneului dotat cu premii totale in valoare de 370.000 de euro, s-a impus cu 4-6, 7-6 (6), 6-4. Crivoi a ratat o minge de meci la scorul de 5-4 in setul al doilea, dupa care a pierdut setul la tie-break, dupa un joc strans. Jucatorul roman a mai ratat trei sanse de break la scorul de 5-4 pentru Starace in decisiv, irosind, astfel, ocazia de a ramane in meci. Pentru prezenta în turul doi, Crivoi va primi un cec în valoare de 6.375 de euro si 20 de puncte ATP. Potito Starace îl va întalni în sferturi pe spaniolul Marcel Granollers, care a dispus, joi, cu scorul de 4-6, 7-5, 6-1, de italianul Filippo Volandri.

Page time :0.1710 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014704 (s)