Crivoi, in turul secund la Roland Garros

19 Mai 2010
494 Vizualizari | 0 Comentarii
Victor Crivoi
Jucatorul roman Victor Crivoi s-a calificat, ieri, in turul secund al calificarilor turneului de Mare Slem de la Roland Garros. Crivoi a trecut in runda inaugurala de francezul Guillaume Rufin, al 30-lea favorit, cu 7-5, 6-3. Recent debutant in echipa de Cupa Davis a Romaniei, jucatorul Adrian Ungur a fost eliminat, ieri, in primul tur al calificarilor turneului de Mare Slem de la Roland Garros. Ungur a fost invins in trei seturi de kazahul Mikhail Kukuskin, al 22-lea favorit la calificarea pe tabloul principal impunandu-se cu 6-7(8), 6-1, 6-3. In circuitul feminin, jucatoarea Raluca-Ioana Olaru a parasit, ieri, inca din runda inaugurala, turneul WTA de la Varsovia, dotat cu premii totale in valoare de 600 de mii dolari. Tanara jucatoare din Romania s-a inclinat in doua seturi in fata chinezoaicei Na Li, a treia favorita la castigarea competitiei impunandu-se cu 7-6 (4), 6-0. Meciul a fost extrem de echilibrat in primul set, care s-a incheiat dupa o ora si 17 minute, pentru ca in actul secund Olaru sa cedeze complet initiativa. Romania mai este reprezentata la Varsovia de Alexandra Dulgheru, jucatoare calificata deja in faza optimilor de finala dupa victoria obtinuta, luni, in fata Katerynei Bondarenko (Ucraina).

Page time :0.1978 (s) | 24 queries | Mysql time :0.030179 (s)