Daca s-ar contabiliza si amicalele...

16 Noiembrie 2000
937 Vizualizari | 0 Comentarii
•Poli a dispus ieri de Telecom Iasi cu 3 - 2 (2 - 0), intr-un meci amical

Ion "Lita" Dumitru a repurtat ieri cel de-al doilea succes de cand se afla pe banca tehnica ieseana in calitate de antrenor principal, victoria revenind lui Poli, la capatul unui meci amical. Dupa CFR Citadin si FC Unirea 2000, a venit si randul divizionarei C Telecom Iasi sa-si masoare fortele in fata gruparii din dealul Copoului, partida fiind destul de spectaculoasa, fapt dovedit si de cele cinci goluri inscrise. In prima repriza, Lita Dumitru a trimis in teren o echipa formata din Stoian - Urdaru, Constantin, Ilie, Romila - Basascu, Ionescu, Rupedeal, Gavrilescu - Matinca si Capusa, acestia reusind sa se impuna cu 2 - 0 in fata "telefonistilor", golurile fiind marcate de Capusa si Gavrilescu. La reluare, in ambele formatii s-au efectuat mai multe schimbari, repriza secunda fiind mult mai echilibrata si mai spectaculoasa decat prima. Pentru Poli a reusit sa marcheze Murgu, insa, elevii lui Dan Cananau au evoluat surprinzator de bine pentru o grupare nou infiintata, punand deseori in pericol poarta divizionarei B, prestatia tinerilor de la Telecom fiind incununata cu doua goluri. La sfarsitul meciului, Lita Dumitru s-a aratat multumit de evolutia elevilor sai, apreciind totodata si replica darza a adversarilor.