News Flash:

Delegarile arbitrilor pentru etapa a 17-a a Diviziei A

9 Martie 2003
1106 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristinel Starica va ridica steagul in Regie

•Sambata si duminica vor avea loc primele partide ale sezonului de primavara din cadrul primei ligi de fotbal

Comisia Centrala a Arbitrilor de pe langa Federatia Romana de Fotbal a anuntat delegarile cavalerilor fluierului pentru etapa a 17-a a Diviziei A, prima a returului (prima, de fapt, este etapa a 16-a, dar ea se va disputa pe 19 martie). Pe stadionul din Regie, la meciul Sportul Studentesc - Gloria Bistrita, unul dintre asistentii partidei va fi ieseanul Cristinel Starica. Iata programul meciurilor ce vor avea loc sambata si duminica, ora oficiala fiind 15.30, cu doua exceptii valabile pentru meciurile de la Craiova si Timisoara, ambele televizate, alaturi de confruntarea de la Galati:

•Sambata, 8 martie, ora 15.30:

- Dinamo Bucuresti - Astra Ploiesti
Arbitru: Sorin Altmayer (Timisoara); Asistenti: Nicusor Asandei (Resita) si Marius Beudeanu (Brasov); Rezerva: Teodor Craciunescu (Ramnicu Vilcea).
- FC Brasov - FC Arges Pitesti
Alexandru Deaconu; Ispas Cojocaru (ambii din Bucuresti) si Cristian Nica (Ploiesti); Alexandru Ionita (Bucuresti).
- Otelul Galati - Rapid Bucuresti (TV Romania 1)
Tiberiu Lajos; Ioan Muresan (ambii din Timisoara) si Marian Deaconu; Silviu Saftoiu (ambii Ploiesti).
- Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
Ionica Serea (Focsani); Florin Hancu (Brasov) si Cristinel Starica (Iasi); Aurelian Simion (Pitesti).
- FC Farul Constanta - FC National Bucuresti; Cristian Balaj; Zoltan Szekely (ambii Baia Mare) si Eugen Parvulescu (Medias); Vasile Bratu (Amara/ Ilfov).
- UTA Arad - Ceahlaul Piatra Neamt
Alexandru Tudor; Adrian Vidan si Nicolae Marodin (toti Bucuresti); Valentin Igna (Timisoara)

•Sambata, 8 martie, ora 17,00:

- Universitatea Craiova - FCM Bacau (Pro TV); Sorin Corpodean (Alba Iulia); Dan Lazarescu si Corneliu Fecioru; Robert Rusu (toti din Bucuresti).

•Duminica, 9 martie, ora 14,00:
- Politehnica AEK Timisoara - Steaua Bucuresti (TV Romania 1); Marian Salomir (Cluj); Ioan Onicas (Zalau) si Marcel Savaniu (Sibiu); Laszlo Cszosz (Sf. Gheorghe).
Dan TEODORESCU
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1786 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020462 (s)

loading...