Dinamo se apropie de titlul de campion

10 Mai 2004
1213 Vizualizari | 0 Comentarii
Aseara, in Giulesti, Dinamo Bucuresti a mai facut un pas spre castigarea celui de-al 17-lea titlu din istorie. In jocul cu Rapid Bucuresti, elevii lui Ioan Andone s-au scuturat de presiunea care le apasa pe umeri inaintea meciului si au reusit sa invinga cu 3-2 un Rapid care se indeparteaza tot mai mult de Cupa UEFA. In minutul 12, Barcauan profita de ezitarea lui Curca si inscrie cu capul din 6 metri. Cinci minute mai tarziu, Sabin Ilie stabileste scorul pauzei, executand cu sange rece un penalty just acordat de centralul Alexandru Tudor. Dupa pauza insa, Stefan Grigorie trimite cele 3 puncte in Stefan cel Mare, reusind sa inscrie de doua ori in decurs de doar 9 minute (min. 53 si 62). In minutul 70, Ilyes profita de o respingere gresita a lui Munteanu si readuce speranta in inimile rapidistilor si ale stelistilor, cei mai infocati suporteri ai Rapidului in meciul de aseara. Degeaba insa, pentru ca marsul lui Dinamo nu a mai putut fi oprit si, cu cinci etape inainte de finalul sezonului, alb-rosii conduc in clasamentul Diviziei A cu 2 puncte in fata rivalilor din Ghencea.

Page time :0.1727 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020023 (s)