Dubla pentru Marica in Bundesliga

3 Mai 2010
532 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Marica
Atacantul roman Ciprian Marica a marcat doua goluri, sambata dupa-amiaza, in remiza dintre VFB Stuttgart si FSV Mainz, informeaza kicker.de. Oaspetii au condus cu 2-0, dupa reusitele lui Fathi (min.52) si Schurrle (min.63). Marica a reusit dubla intr-un interval de doar trei minute, marcand in minutele 73 si 75. Stuttgart este pe locul sase inaintea ultimei etape, la trei puncte in spatele Borussiei Dortmund, ocupanta ultimului loc care asigura prezenta in viitoarea editie a cupelor europene. Altfel, echipa FC Bayern Munchen este aproape campioana in Bundesliga, dupa ce s-a impus, sambata, in etapa a 33-a, pe teren propriu, in fata celor de la VFL Bochum, scor 3-1. Pentru bavarezi va fi al 22-lea titlu din istorie. Thomas Muller si-a trecut in cont un hat-trick in minutele 18, 20 si 69. Golul de onoare al oaspetilor a fost reusit de Fuchs in minutul 85. Intr-o alta partida decisiva pentru economia campionatului, Schalke 04 a pierdut, in fata propriilor suporteri, intalnirea cu Werder Bremen, cuu 2-0. Ozil, in minutul 55, si Hugo Almeida, in minutul 64, au marcat golurile care au spulberat sansele gazdelor din Gelsenkircen la obtinerea titlului. Pentru a castiga titlul din acest sezon, elevii lui Felix Magath trebuie sa invinga pe Mainz in ultima etapa la mai mult de 17 goluri, iar Bayern sa cedeze pe terenul retrogradatei Hertha Berlin.

Page time :0.1664 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020120 (s)