Dubla pentru Mutu in Cupa Italiei

15 Ianuarie 2010
643 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul Adrian Mutu a marcat doua goluri pentru Fiorentina, ieri, in meciul pe care formatia toscana l-a sustinut pe teren propriu in fata veronezilor de la Chievo in optimile de finala ale Cupei Italiei si pe care l-a castigat in cele din urma cu 3-2 (1-2). Mutu a restabilit egalitatea in minutul 35, dupa ce Granoche a deschis scorul pentru Chievo in minutul 7. Bentivoglio a readus gruparea din Verona in avantaj cu sapte minute inaintea pauzei. Fiorentina a intors rezultatul in partea secunda prin golurile reusite de Babacar (`75) si din nou Mutu (`77). Adrian Mutu a ajuns astfel la cota patru reusite pentru Fiorentina in 2010, dupa golurile reusite cu Siena si Bari in Serie A. Fiorentina va juca in sferturile de finala cu invingatoarea meciului dintre Lazio si Palermo.