Echipa de rugby continua lupta pentru Superliga

30 August 2010
628 Vizualizari | 0 Comentarii
Rugbistii de la Poli Agro Iasi au invins fara emotii pe RC Barlad si continua lupta pentru suprematie in play-out si, implicit, pentru calificarea in viitoarea Superliga, cele mai bune echipe din Romania. Pe o caldura torida si in fata a cateva zeci de iubitori ai rugby-ului, iesenii au invins sambata dimineata pe RC Barlad, cu scorul de 34-10, dupa ce, la pauza, scorul era 10-0. Poli Agro a marcat 5 eseuri prin Vacaru, Bas, Cernescu, Bisog si Finariu, restul punctelor fiind reusite de Marian Morosan (3 transformari si 1 lp). Dupa meci, antrenorul Politehnicii, Constantin Verives, era multumit de daruirea elevilor sai. “Meciul a fost la discretia noastra. Cu exceptia primelor 10 minute, care au fost ceva mai echilibrate, in rest noi am dominat clar. Putea fi si mai mare scorul, dar eu sunt multumit de atitudinea aratata de baieti. Chiar si cu atatea probleme, cu care ne confruntam in ultima perioada, jucatorii au dovedit caracter, am castigat si luptam, in continuare, pentru primele 2 locuri. Urmeaza un meci la Cluj pentru noi si sper sa reusim sa spargem odata ghinionul din ultimii ani. Mergem acolo sa castigam, pentru ca am mai batut la Cluj, dar ar fi bun si punctul bonus defensiv. Daca jucam si ne daruim, cum am facut cu Barladul, avem sanse la Cluj”, a declarat antrenorul Constantin Verives. Echipa din Agronomie a mai pierdut trei jucatori saptamana trecuta, Croitoru plecand in Tara Galilor, in timp ce Lucian Morosan si Sturzu au plecat la probe in Anglia. Impotriva Barladului, antrenorul iesean a mizat pe urmatoarea formula: Bunea, Taragan, Emanuel Drusca, Bisog, Bas, Simion, Finariu, Pislaru, Hodoroaba, Zaharia, Vacaru, Manole, Marian Morosan, Cernescu, Graur. Pe parcursul meciului au mai intrat jucatorii: Manolache, Amariei si Strat.

Page time :0.1543 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019025 (s)