Egal intre Steaua si CFR Cluj

10 August 2009
549 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua Bucuresti si CFR Cluj au remizat in aceasta seara, scor 2-2 (la pauza 1-1), in ultimul meci al etapei a 2-a din Liga I. Clujenii au condus de doua ori in urma golurilor marcate de Kone (4) si Flores (54), dar Steaua a revenit de fiecare data, egaland prin Surdu (42) si Kapetanos (68). Jocul a fost unul frumos, cele doua echipe cautand sa se detaseje in fata adversarului. Clujenii au deschis scorul relativ repede, in minutul 3, prin Kone, insa stelistii au egalat chiar la finalul primei reprize, prin Romeo Surdu. CFR a reintrat in avantaj imediat dupa pauza, prn golul marcat de Flores, insa Steaua a fost salvata inca o data de Pantelis Kapetanos, care a marcat un gol splendid din cadere. Steaua a inceput jocul cu urmatorul 11: Tatarusanu- Golanski, Baciu, Ghionea, P. Marin -Szekely (Ochirosii `69), Onicas, A. Ionescu, Nicolita -B. Stancu (Kapetanos `65),Surdu. Antrenor: Cristiano Bergodi. De cealalata parte, Antonio Conceicao a inceput cu: Nuno Claro - Tony, Muresan, Alcantara, Panin - Leao, D. Flores - Mara (Deac `56), Peralta (Traore `80), Dubarbier - Y. Kone (E. Dica `90+2).
Patronul Stelei, Gigi Becali s-a aratat multumit de rezultatul inregistrat la finalul jocului. "Am fost peste ei la toate capitolele. Am vazut valoarea echipei, dar doar ghinionul a facut sa nu castigam. Deaconu asta ne-a dat "bricheta", dar ne-a luat scanteia. Am avut un 11 metri clar, dar era pe sfarsit de meci si i-a fost teama. Am mai avut doua ocazii clare de a marca pe final, iar ei au avut doua cadouri pe care le-am dat noi. Am jucat un fotbal frumos, combinativ, am inscris goluri frumoase", a spus Gigi Becali

Page time :0.1345 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019737 (s)