News Flash:

Europa League – Rezultatele etapei a VI-a

16 Decembrie 2010
894 Vizualizari | 0 Comentarii
Aseara s-au disputat primele partide contand pentru etapa a VI-a a fazei grupelor Europa League la fotbal. Iata rezultatele:

Grupa D
Dinamo Zagreb – PAOK Salonic 0-1
A marcat: Salpingidis 60'
FC Bruges – Villarreal 1-2
Au marcat: Kouemaha 28' / G. Rossi 30', 34' penalty
Clasament final: 1. Villarreal 12p., 2. PAOK Salonic 11p., 3. Dinamo Zagreb 7p., 4. FC Bruges 3p.
Villarreal si PAOK s-au calificat in saisprezecimi.

Grupa E
AZ Alkmaar – BATE Borisov 3-0
Au marcat: Sightorsson 7', 84', Maher 86'
Dinamo Kiev – FC Sheriff Tiraspol 0-0
Clasament final: 1. Dinamo Kiev 11p., 2. Bate Borisov 10p., 3. Alkmaar 7p., 4. Sheriff 5p.
Dinamo Kiev si Bate Borisov s-au calificat in saisprezecimi.

Grupa F
Sparta Praga – TSKA Moscova 1-1
Au marcat: Kadlec 44' / Dzagoev 15'
FC Lausanne – Palermo 0-1
A marcat : Munoz 84'
Clasament final: 1. TSKA Moscova 16p., 2. Sparta Praga 9p., 3. Palermo 7p., 4. Lausanne 1p.
TSKA Moscova si Sparta Praga s-au calificat in saisprezecimi.

Grupa J
FC Karpat Lvov – Paris SG 1-1
Au marcat: Fedetskyy 45' / Luyindula 39'
FC Sevilla – Borussia Dortmund 2-2
Au marcat: Romaric 31', Kanoute 35' / Kagawa 4', Subotic 49'
Clasament final: 1. PSG 12p., 2. Sevilla 10p., 3. Borussia 9p., 4. Lvov 1p.
PSG si Sevilla s-au calificat in saisprezecimi.

Grupa K
Napoli – Steaua Bucuresti 1-0
A marcat: Cavani 90+3
Liverpool – FC Utrecht 0-0
Clasament final: 1. Liverpool 10p., 2. Napoli 7p., 3. Steaua 6p., 4. Utrecht 5p.
Liverpool si Napoli s-au calificat in saisprezecimi.
 
Grupa L
Besiktas Istanbul – Rapid Viena 2-0
Au marcat: Quaresma 32', Ernst 45'
FC Porto – TSKA Sofia 3-1
Au marcat: Otamendi 23', Micael 55', Rodriguez 90' / Delev 48'
Clasament final: 1. Porto 16p., 2. Besiktas 13p., 3. Rapid Viena 3p., 4. TSKA Sofia 3p.
Porto si Besiktas s-au calificat in saisprezecimi.

Programul meciurilor din aceasta seara:
Grupa A: FC Red Bull Salzburg – Lech Poznan, Juventus Torino – Manchester City
Clasament: 1. Manchester City 10p., 2. Lech Poznan 8p., 3. Juventus 5p., 4. Salzburg 2p.
 
Grupa B: Aris Salonic – Rosenborg Trondheim, Bayer Leverkusen – Atletico Madrid
Clasament: 1. Bayer 11p., 2. Aris Salonic 7p., 3. Atletico 7p., 4. Rosenborg 3p.
 
Grupa C: Lille – KAA Gent, Levski Sofia – Sporting Lisabona
Clasament: 1. Sporting 12p., 2. Gent 7p., 3. Lille 5p., 4. Levski 4p.
 
Grupa G: Anderlecht Bruxelles – Hajduk Split, AEK Atena – Zenit St. Petersburg
Clasament: 1. Zenit 15p., 2. AEK Atena 7p., 3. Anderlecht 4p., 4. Split 3p.

Grupa H: VfB Stuttgart – OB Odense, Getafe – Young Boys Berna
Clasament: 1. Stuttgart 12p., 2. Berna 9p., 3. Getafe 4p., 4. Odense 4p.
 
Grupa I: Debrecen – Sampdoria Genova, PSV Eindhoven – FC Metalist Harkov
Clasament: 1. PSV 13p., 2. Metalist 10p., 3. Sampdoria 5p., 4. Debrecen 0p.

Primele doua clasate se califica in saisprezecimile de finala.
La egalitate de puncte, departajarea se face in urma rezultatelor directe.

grupa d grupa e grupa f grupa j grupa k grupa l
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2171 (s) | 24 queries | Mysql time :0.017020 (s)

loading...