Fetele de la Poli, invinse, pe final, de Olimpia

4 Octombrie 2010
651 Vizualizari | 0 Comentarii
• Olimpia Bucuresti - Politehnica National Iasi 71-65 (19-11,15-9,12-26, 25-19), in prima etapa a Diviziei A de baschet feminin

Baschetbalistele de la Politehnica National Iasi au debutat cu stangul in Divizia A, fiind invinse cu scorul de 71-65 (19-11,15-9,12-26, 25-19) de Olimpia Bucuresti. Echipa din capitala, gazda la meciul de sambata, a inceput meciul foarte bine, castigand primul sfert cu 19-11, pentru ca, la pauza mare, bucurestencele sa aiba un avans de 14 puncte pe tabela de marcaj, scor 34-20. Fetele pregatite de Radu Boisteanu si Sorana Gavrilescu au avut o reactie de orgoliu in sfertul al treilea, pe care l-au dominat si l-au castigat cu 26-12, astfel ca egalitatea a fost restabilita. Inaintea ultimelor zece minute, scorul era 46-46. Iesencele nu au mai rezistat, insa, in finalul partidei, au pierdut ultimul sfert cu 25-19 si, implicit, jocul, cu 71-65. In prima etapa a Diviziei A de baschet feminin, Seria I (Sud-Est) s-au mai inregistrat rezultatele: Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc 81-66, CST BC Alexandria - BC Galactica Brasov 86-39, SCM CSS Craiova a stat. In etapa viitoare, sambata, 9 octombrie, Politehnica va juca tot in deplasare, pe terenul echipei Sportul Studentesc.

Page time :0.1937 (s) | 22 queries | Mysql time :0.023646 (s)