News Flash:

Fotbal - Divizia A: Toni Helesteanu a iesit din schema

19 Martie 2003
858 Vizualizari | 0 Comentarii
•Dupa slaba prestatie din meciul Steaua - "U" Craiova, din etapa precedenta, arbitrul iesean a fost inlocuit cu rezerva Mugurel Vadan, in partida de astazi, din Giulesti, dintre Rapid si Sportul Studentesc

Programat initial sa arbitreze in aceasta dupa-amiaza meciul Rapid - Sportul Studentesc, ieseanul Toni Helesteanu a iesit din schema printr-o decizie a Comisiei Centrale a Arbitrilor, care a decis schimbarea acestuia cu Mugurel Vadan (initial pe post de rezerva) din cauza prestatiei necorespunzatoare pe care ieseanul a avut-o in partida Steaua - Universitatea Craiova, disputata duminica, in cadrul etapei a 18-a a Diviziei A. Anton "Toni" Helesteanu a primit din partea observatorului Dan Petrescu nota 5, in timp ce asistentii Ioan Muresan si Aurel Onita au fost notati cu 8. De asemenea, arbitrul Iosif Biro, delegat initial pentru meciul FCM Bacau - Politehnica AEK Timisoara a fost schimbat cu Gheorghe Farcas, din cauza prestatiei necorespunzatoare pe care a avut-o la partida Rapid - FC Brasov, tot din etapa a 18-a a Diviziei A. Biro a fost notat cu 6 de observatorul Mircea Nesu, care i-a acordat nota 7,5 asistentului Eugen Parvulescu, in timp Alexandru Drogeanu a primit nota 8. Astazi sunt programate meciurile din etapa a 16-a a Diviziei A la fotbal, de fapt, prima a returului, dar care, in noua ordine, se va disputa a treia in sezonul de primavara. Runda mai sus mentionata a fost programata initial pe data de 1 martie, dar a fost amanata pentru astazi, 19 martie, din cauza terenurilor impracticabile. Iata delegarile arbitrilor pentru aceste meciuri:
- Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti (ora 13.00, la TV Romania 1). Arbitru: Sorin Corpodean (Alba Iulia); Asistenti: Gheorghe Negoita (Braila) si Eugen Parvulescu (Medias); Rezerva: Sebastian Captan (Galati).
- Steaua Bucuresti - FC Brasov (ora 15.00, Pro TV); Tiberiu Lajos (Timisoara); Zoltan Szekely (Baia Mare) si Horia Bochis (Dej); Daniel Corcescu (Constanta).
- FCM Bacau - Politehnica AEK Timisoara (ora 15.30); Gheorghe Farcas (Tg. Mures); Ispas Cojocaru (Bucuresti) si Aurel Onita (Constanta); Silviu Saftoiu (Ploiesti).
- FC Arges Pitesti - Otelul Galati (ora 15.30). Florin Chivulete; Florentin Ivan (ambii din Bucuresti) si Adrian Midisan; Iulian Giuran (ambii din Constanta).
- Gloria Bistrita - Farul Constanta (ora 15.30); Viorel Anghelinei (Galati); Nicolae Marodin (Bucuresti) si Nicusor Asandei (Resita); Florin Mudura (Oradea).
- FC National Bucuresti Bucuresti - UT Arad. Ionica Serea (Focsani); Florin Hancu si Marius Beudeanu (ambii din Brasov); Robert Ghioane (Bacau).
- Astra Ploiesti - Universitatea Craiova (ora 17.00); Alexandru Tudor; Cristian Marinescu si Costin Florescu; Marius Mititel (toti din Bucuresti)
- Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc Bucuresti (ora 17.00, la TV Romania 1); Mugurel Vadan (Bucuresti); Tudor Constantinescu si Adrian Vidan; Viorel Sandu (toti din Bucuresti).
Dan TEODORESCU
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1448 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019063 (s)

loading...