News Flash:

Fotbal - Divizia B, Seria a II-a: Programul turului de campionat pentru sezonul 2002-2003

14 Iulie 2002
856 Vizualizari | 0 Comentarii
•FC Oradea vrea locul aradenilor de la UTA in prima liga •Fosta prim divizionara UM Timisoara intra in competitie cu 10 puncte penalizare

In Seria a II-a a Diviziei B de fotbal, cele mai mari pretentii la promovarea in prima liga le au echipele FC Oradea, Extensiv Craiova, CSM Resita si FC Baia Mare, dar nici Universitatea Cluj, Corvinul Hunedoara si Gaz Metan Medias nu vor abdica asa usor. Mai mult chiar, FC Oradea vrea in acest moment locul aradenilor de la UTA in prima liga, dar cu aceasta dorinta trebuie sa fie de acord si FC Baia Mare, echipa clasata in sezonul trecut pe locul 2, dupa UTA si inaintea lui FC Oradea. Retrogradata UM Timisoara va intra in competitie cu 10 puncte penalizare, pentru nerespectarea baremului din sezonul anterior. Programul complet al turului de campionat se prezinta astfel:
- Etapa I (31 august):
Industria Sarmei Campia Turzii - UM Timisoara, Extensiv Craiova - Universitatea Cluj, Corvinul Hunedoara - Minaur Zlatna, Gilortul Targu Carbunesti - International Pitesti, Pandurii Targu Jiu - CSM Resita, ARO Campulung Muscel - Gaz Metan Medias, Apulum Alba Iulia - FC Baia Mare, CFR Ecomax Cluj - FC Oradea;
- Etapa a II-a (7 septembrie):
Universitatea Cluj - Industria Sarmei Campia Turzii, Minaur Zlatna - Extensiv Craiova, International Pitesti - Corvinul Hunedoara, CSM Resita - Gilortul Targu Carbunesti, Gaz Metan Medias - Pandurii Targu Jiu, FC Baia Mare - ARO Campulung Muscel, FC Oradea - Apulum Alba Iulia, UM Timisoara - CFR Ecomax Cluj;
- Etapa a III-a (14 septembrie):
Universitatea Cluj - UM Timisoara, Industria Sarmei Campia Turzii - Minaur Zlatna, Extensiv Craiova - International Pitesti, Corvinul Hunedoara - CSM Resita, Gilortul Targu Carbunesti - Gaz Metan Medias, Pandurii Targu Jiu - FC Baia Mare, ARO Campulung Muscel - FC Oradea, Apulum Alba Iulia - CFR Ecomax Cluj;
- Etapa a IV-a (21 septembrie):
Minaur Zlatna - Universitatea Cluj, International Pitesti - Industria Sarmei Campia Turzii, CSM Resita - Extensiv Craiova, Gaz Metan Medias - Corvinul Hunedoara, FC Baia Mare - Gilortul Targu Carbunesti, FC Oradea - Pandurii Targu Jiu, CFR Ecomax Cluj - ARO Campulung Muscel, UM Timisoara - Apulum Alba Iulia;
- Etapa a V-a (28 septembrie):
Minaur Zlatna - UM Timisoara, Universitatea Cluj - International Pitesti, Industria Sarmei Campia Turzii - CSM Resita, Extensiv Craiova - Gaz Metan Medias, Corvinul Hunedoara - FC Baia Mare, Gilortul Targu Carbunesti - FC Oradea, Pandurii Targu Jiu - CFR Ecomax Cluj, ARO Campulung Muscel - Apulum Alba Iulia;
- Etapa a VI-a (5 octombrie):
International Pitesti - Minaur Zlatna, CSM Resita - Universitatea Cluj, Gaz Metan Medias - Industria Sarmei Campia Turzii, FC Baia Mare - Extensiv Craiova, FC Oradea - Corvinul Hunedoara, CFR Ecomax Cluj - Gilortul Targu Carbunesti, Apulum Alba Iulia - Pandurii Targu Jiu, UM Timisoara - ARO Campulung Muscel;
- Etapa a VII-a (12 octombrie):
International Pitesti - UM Timisoara, Minaur Zlatna - CSM Resita, Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias, Industria Sarmei Campia Turzii - FC Baia Mare, Extensiv Craiova - FC Oradea, Corvinul Hunedoara - CFR Ecomax Cluj, Gilortul Targu Carbunesti - Apulum Alba Iulia, Pandurii Targu Jiu - ARO Campulung Muscel;
- Etapa a VIII-a (19 octombrie):
CSM Resita - International Pitesti, Gaz Metan Medias - Minaur Zlatna, FC Baia Mare - Universitatea Cluj, FC Oradea - Industria Sarmei Campia Turzii, CFR Ecomax Cluj - Extensiv Craiova, Apulum Alba Iulia - Corvinul Hunedoara, ARO Campulung Muscel - Gilortul Targu Carbunesti, UM Timisoara - Pandurii Targu Jiu;
- Etapa a IX-a (26 octombrie):
UM Timisoara - CSM Resita, International Pitesti - Gaz Metan Medias, Minaur Zlatna - FC Baia Mare, Universitatea Cluj - FC Oradea, Industria Sarmei Campia Turzii - CFR Ecomax Cluj, Extensiv Craiova - Apulum Alba Iulia, Corvinul Hunedoara - ARO Campulung Muscel, Gilortul Targu Carbunesti - Pandurii Targu Jiu;
- Etapa a X-a (2 noiembrie):
Gaz Metan Medias - CSM Resita, FC Baia Mare - International Pitesti, FC Oradea - Minaur Zlatna, CFR Ecomax Cluj - Universitatea Cluj, Apulum Alba Iulia - Industria Sarmei Campia Turzii, ARO Campulung Muscel - Extensiv Craiova, Pandurii Targu Jiu - Corvinul Hunedoara, Gilortul Targu Carbunesti - UM Timisoara;
- Etapa a XI-a (9 noiembrie):
UM Timisoara - Gaz Metan Medias, CSM Resita - FC Baia Mare, International Pitesti - FC Oradea, Minaur Zlatna - CFR Ecomax Cluj, Universitatea Cluj - Apulum Alba Iulia, Industria Sarmei Campia Turzii - Aro Campulung Muscel, Extensiv Craiova - Pandurii Targu Jiu, Corvinul Hunedoara - Gilortul Targu Carbunesti;
- Etapa a XII-a (16 noiembrie):
FC Baia Mare - Gaz Metan Medias, FC Oradea - CSM Resita, CFR Ecomax Cluj - International Pitesti, Apulum Alba Iulia - Minaur Zlatna, ARO Campulung Muscel - Universitatea Cluj, Pandurii Targu Jiu - Industria Sarmei Campia Turzii, Gilortul Targu Carbunesti - Extensiv Craiova, Corvinul Hunedoara - UM Timisoara;
- Etapa a XIII-a (23 noiembrie):
UM Timisoara - FC Baia Mare, Gaz Metan Medias - FC Oradea, CSM Resita - CFR Ecomax Cluj, International Pitesti - Apulum Alba Iulia, Minaur Zlatna - ARO Campulung Muscel, Universitatea Cluj - Pandurii Targu Jiu, Industria Sarmei Campia Turzii - Gilortul Targu Carbunesti, Extensiv Craiova - Corvinul Hunedoara;
- Etapa a XIV-a (30 noiembrie):
FC Oradea - FC Baia Mare, CFR Ecomax Cluj - Gaz Metan Medias, Apulum Alba Iulia - CSM Resita, ARO Campulung Muscel - International Pitesti, Pandurii Targu Jiu - Minaur Zlatna, Gilortul Targu Carbunesti - Universitatea Cluj, Corvinul Hunedoara - Industria Sarmei Campia Turzii, Extensiv Craiova - UM Timisoara;
- Etapa a XV-a (7 decembrie):
UM Timisoara - FC Oradea, FC Baia Mare - CFR Ecomax Cluj, Gaz Metan Medias - Apulum Alba Iulia, CSM Resita - ARO Campulung Muscel, International Pitesti - Pandurii Targu Jiu, Minaur Zlatna - Gilortul Targu Carbunesti, Universitatea Cluj - Corvinul Hunedoara, Industria Sarmei Campia Turzii - Extensiv Craiova.
In editia viitoare a cotidianului ZIUA de Iasi va vom prezenta programul complet al turului de campionat din Seria I a Diviziei C de fotbal, acolo unde vor evolua patru echipe din judetul nostru, acestea fiind Telecom Iasi (cu speranta unei rezolvari financiare de ultima ora), RATC CFR Moldova Iasi, FCM CFR Pascani si nou promovata Viitorul Harlau.
Grupaj realizat de Dan TEODORESCU
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1603 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019399 (s)

loading...