News Flash:

Fotbal - Divizia D

10 Martie 2002
1674 Vizualizari | 0 Comentarii
Din nou pe metereze

Cu o noua organigrama in schema de personal si cu un nou presedinte la AJF Iasi in persoana lui Sorin Boca, fotbalul din cadrul Diviziei D a judetului Iasi programeaza maine primele meciuri ale returului. In cele doua serii pe criterii "geografice" se vor disputa meciurile:
- Seria Iasi:
Aron Voda Aroneanu - Vointa Bosia (arbitreaza trioul Ilie Frunza - Ovidiu Vlasa - Ionel Marinica), ASSCU Poli Iasi - Rampa Rapid Holboca (pe terenul Nena-Constructorul, ora 11.00, arbitreaza Razvan Zlavog - Dorina Ciumala - Petrov), Unirea '94 Scheia - Astra Raducaneni (Gheorghe Stirbu - Catalin Timus - Ioan Apetroaie), Olimpia Popricani - AS Holboca (Valerica Lungu II - Gheorghe Donisa - Ionel Anitoaie), Gloria Baltati - Viitorul Belcesti (Danut Stanicel - Andrei Macarie - Laurentiu Mihalcut), Mobila Iasi - Viitorul '94 Harlau (Catalin Costas - Sebastian Perju, numele primului arbitru nu ne-a fost comunicat de AJF), Citadin Iasi - Helios Tomesti (Teren Copou II, ora 11.00, Lucian Andreescu - Stefan Tudorache).
- Seria Pascani:
Unirea Mircesti - Vointa Motca (Iustinian Litcaneanu - Vasile Macarie - Cristian Ochisanu), Unirea Alexandru Ioan Cuza - Unirea Ruginoasa (Constantin Raicu - Dan Condurache - Ciprian Raicu), Spicul Helesteni - Milnor Butea (Sorin Vanca - Nicolae Mocanu - Radu Ionescu), Avantul Todiresti - Biruinta Miroslavesti (Dan Ungureanu - Buduroi - Ionut Dumitrascu), Moldova Cristesti - Unirea Valea Seaca (Marius Ionita - Marius Ailenei - Mihai Ungureanu), Viitorul Targu Frumos - CFR II Pascani (Vasile Dumitrascu - B. Burlacu - Costica Nistor).
Inaintea etapei de duminica, cele doua clasamente se prezinta astfel:
- Seria Iasi:
1. Viitorul '94 Harlau - 40 puncte; 2. ASSCU Poli Iasi - 32; 3. Citadin Iasi - 32; 4. Astra Raducaneni - 28; 5. Mobila Iasi - 27; 6. AS Helios Tomesti - 21; 7. Gloria Baltati - 20; 8. Aron
Voda Aroneanu - 20; 9. Vointa Bosia - 20; 10. AS Holboca
-19; 11. OIimpia Popricani - 13; 12. Rampa Rapid Holboca - 9;
13. Unirea '94 Scheia - 8; 14. Viitorul Belcesti - 6.
- Seria Pascani:
1. Viitorul Targu Frumos - 39 puncte; 2. Unirea Ruginoasa - 28; 3. Spicul Helesteni - 27; 4. CFR II Pascani - 22; 5. Vointa Motca - 20; 6. Unirea Alexandru Ioan Cuza - 19; 7. Unirea Mircesti - 19; 8. Milnor Butea - 18; 9. Moldova Cristesti - 18; 10. Avantul Todiresti - 16; 11. Belsugul Lespezi - 15; 12. Biruinta Miroslavesti - 10; 13. Unirea Valea Seaca - 10; 14. Recolta Contesti - 4.
Dan TEODORESCU
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1573 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020262 (s)

loading...