• 10

Noroc

7863796

Fotbalistele de la Navobi au debutat cu o victorie in Cupa

Echipa de fotbal feminin Navobi Iasi continua seria evolutiilor foarte bune. Sambata dupa-amiaza, in Cupa Romaniei, formatia lui Adi Ambrosie a invins in deplasare pe Vasas Femina Odorhei, cu scorul de 1-0 (0-0). Singurul gol al unui meci echilibrat a fost marcat de Ana Foia, in minutul 88. In prima repriza, gazdele au ratat si un penalty, prin Suke ('20). Ceausu de la Navobi putea marca in finalul primului act, dar a lovit transversala cu un sut in forta. Aceeasi jucatoare a fost la originea golului marcat de Navobi. In minutul 88, Ceausu a sutat de la marginea careului, mingea a lovit bara transversala, iar Ana Foia a reluat cu capul peste portar 0-1.

CS Navobi: Andrei Mandita - Rosu Ana Maria, Giurgica Iulia, Ambrosie Larisa (capitan), Obreja Olivia - Foia Ana, Anastasiu Simona, Gangal Rahela, Tanasa Magda ('85 Ciobanu Stefana) - Doboseru Aurelia ('55 Andronic Alexandra), Ceausu Andreea. Antrenori: Adrian Ambrosie, Ilie Andrei Ilasca.