News Flash:

FRF a pus pe tapet programul returului Diviziilor A, B si C

17 Ianuarie 2002
811 Vizualizari | 0 Comentarii
•In toate cele trei esaloane, "mansa a doua" va debuta pe 9 martie 2002 •S-au stabilit si datele de disputare ale partidelor din "Cupa Romaniei" si ale barajelor din primele doua ligi

Federatia Romana de Fotbal a comunicat programul returului campionatului divizionar A, B, C si al "Cupei Romaniei". De asemenea, s-au fixat meciurile de baraj ale Diviziilor A si B. In prima liga, dupa terminarea primelor 15 runde, conduce Dinamo Bucuresti, cu 32 puncte, urmata de FC National Bucuresti - 32, Steaua Bucuresti - 28 si Rapid Bucuresti - 26. Ultima mentionata, acolo unde evolueaza si ex-ieseanul Daniel Pancu, a fost penalizata cu un punct si a pierdut cu 3-0 (la masa verde) confruntarea cu FC Brasov. Datele de disputare ale etapelor din returul Diviziei A sunt urmatoarele: Etapa a XVI-a: sambata, 9 martie 2002; Etapa a XVII-a: sambata, 16 martie 2002; Etapa a XVIII-a: sambata, 23 martie 2002; Etapa a XIX-a: sambata, 30 martie 2002; Etapa a XX-a: sambata, 6 aprilie 2002; Etapa a XXI-a: sambata, 13 aprilie 2002; Etapa a XXII-a: sambata, 20 aprilie 2002; Etapa a XXIII-a: sambata, 27 aprilie 2002; Etapa a XXIV-a: sambata, 4 mai 2002; Etapa a XXV-a: sambata, 11 mai 2002; Etapa a XXVI-a: miercuri, 15 mai 2002; Etapa a XXVII-a: sambata, 18 mai 2002; Etapa a XXVIII-a: miercuri, 22 mai 2002; Etapa a XXIX-a: sambata, 25 mai 2002; Etapa a XXX-a: sambata, 1 iunie 2002.

•Divizia B

In liga a doua (Divizia B), in cele doua serii conduc formatiile Fulgerul Bragadiru (29 puncte), respectiv UT Arad (34 puncte). De mentionat ca in Seria I, echipa Metalul Plopeni a fost penalizata cu 6 puncte, iar AS Rocar Bucuresti cu 3 puncte, ultima anuntandu-si chiar si retragerea din campionat in urma cu doar doua zile. Meciurile din retur vor avea loc la urmatoarele date calendaristice: Etapa a XVI-a: sambata, 9 martie 2002; Etapa a XVII-a: sambata, 16 martie 2002; Etapa a XVIII-a: sambata, 23 martie 2002; Etapa a XIX-a: sambata, 30 martie 2002; Etapa a XX-a: sambata, 6 aprilie 2002; Etapa a XXI-a: sambata, 13 aprilie 2002; Etapa a XXII-a: sambata, 20 aprilie 2002; Etapa a XXIII-a: sambata, 27 aprilie 2002; Etapa a XXIV-a: sambata, 4 mai 2002; Etapa a XXV-a: sambata, 11 mai 2002; Etapa a XXVI-a: miercuri, 15 mai 2002; Etapa a XXVII-a: sambata, 18 mai 2002; Etapa a XXVIII-a: miercuri, 22 mai 2002; Etapa a XXIX-a: sambata, 25 mai 2002; Etapa a XXX-a: sambata, 1 iunie 2002.

•Divizia C

In Seria I a esalonului al treilea, judetul nostru este reprezentat de patru formatii, acestea fiind Poli Unirea Iasi (locul 2, cu 35 puncte), Telecom Iasi (locul 9, cu 20 puncte), RATC CFR Moldova Iasi (locul 12, cu 17 puncte) si FCM CFR Pascani (locul 16, cu 11 puncte). Pe prima pozitie se situeaza Sportul Municipal Vaslui, cu 37 puncte, dar cu un punct mai putin la adevar fata de echipa din Dealul Copoului (+13, fata de +14). De remarcat ca, recent, Narcis Ciocarlan a revenit ca antrenor la Iasi, la echipa Telecom, facand tandem cu Nicki Costachescu. Programul echipelor judetului nostru in retur, cu rezultatele consemnate in confruntarile din tur, se prezinta astfel:
- Etapa a XVI-a (sambata, 9 martie 2002):
Cimentul Bicaz - RATC CFR Moldova Iasi (0-0), Poli Unirea Iasi - Pro Mobila Crucea (1-2), FCM CFR Pascani - Ceahlaul II Targu Neamt (1-3), Telecom Iasi - Bucovina Radauti (1-1);
- Etapa a XVII-a (sambata, 16 martie 2002):
RATC CFR Moldova Iasi - SM Vaslui (2-4), Rafinaria Darmanesti - Poli Unirea Iasi (0-0), Pro Mobila Crucea - CFR Pascani (1-2),Ceahlaul II Targu Neamt - Telecom Iasi (0-1);
- Etapa a XVIII-a (sambata, 23 martie 2002):
FC Botosani - RATC CFR Moldova Iasi (1-0), Poli Unirea Iasi - Rulmentul Barlad (3-0), FCM CFR Pascani - Rafinaria Darmanesti (0-3), Telecom Iasi - Pro Mobila Crucea (0-2);
- Etapa a XIX-a (sambata, 30 martie 2002):
RATC CFR Moldova Iasi - Aerostar Bacau (1-3), Unirea Negresti - Poli Unirea Iasi (0-4), Rulmentul Barlad - CFR Pascani (1-1), Rafinaria Darmanesti - Telecom Iasi (0-1);
- Etapa a XX-a (sambata, 6 aprilie 2002):
Foresta II Falticeni - RATC CFR Moldova Iasi (2-2), Poli Unirea Iasi - Gloria Zemes (2-0), FCM CFR Pascani - Unirea Negresti (0-0), Telecom Iasi - Rulmentul Barlad (0-2);
- Etapa a XXI-a (sambata, 13 aprilie 2002):
RATC CFR Moldova Iasi - Poli Unirea Iasi (1-2), Gloria Zemes - FCM CFR Pascani (0-0), Unirea Negresti - Telecom Iasi (1-0);
- Etapa a XXII-a (sambata, 20 aprilie 2002):
Poli Unirea Iasi - SM Vaslui (0-2), FCM CFR Pascani - RATC CFR Moldova Iasi (1-3), Telecom Iasi - Gloria Zemes (2-0);
- Etapa a XXIII-a (sambata, 27 aprilie 2002):
FC Botosani - Poli Unirea Iasi (0-3), SM Vaslui - FCM CFR Pascani (0-0), RATC CFR Moldova Iasi - Telecom Iasi (1-1);
- Etapa a XXIV-a (sambata, 4 mai 2002):
Poli Unirea Iasi - Aerostar Bacau (3-0), FCM CFR Pascani - FC Botosani (0-1), Telecom Iasi - SM Vaslui (0-4), Bucovina Radauti - RATC CFR Moldova Iasi (0-0);
- Etapa a XXV-a (sambata, 11 mai 2002):
Foresta II Falticeni - Poli Unirea Iasi (1-5), Aerostar Bacau - FCM CFR Pascani (0-2), FC Botosani - Telecom Iasi (0-3), RATC CFR Moldova Iasi - Ceahlaul II Targu Neamt (0-2);
- Etapa a XXVI-a (miercuri, 15 mai 2002):
Poli Unirea Iasi - Cimentul Bicaz (2-0), FCM CFR Pascani - Foresta II Falticeni (0-0), Telecom Iasi - Aerostar Bacau (1-3), Pro Mobila Crucea - RATC CFR Moldova Iasi (0-3);
- Etapa a XXVII-a (sambata, 18 mai 2002):
Poli Unirea Iasi - FCM CFR Pascani (3-1), Foresta II Falticeni - Telecom Iasi (0-1), RATC CFR Moldova Iasi - Rafinaria Darmanesti (2-2);
- Etapa a XXVIII-a (miercuri, 22 mai 2002):
FCM CFR Pascani - Cimentul Bicaz (1-2), Telecom Iasi - Poli Unirea Iasi (2-4), Rulmentul Barlad - RATC CFR Moldova Iasi (1-3);
- Etapa a XXIX-a (sambata, 25 mai 2002):
FCM CFR Pascani - Telecom Iasi (0-2), Poli Unirea Iasi - Bucovina Radauti (1-1), RATC CFR Moldova Iasi - Unirea Negresti (1-5);
- Etapa a XXX-a (sambata, 1 iunie 2002):
Telecom Iasi - Cimentul Bicaz (2-3), Bucovina Radauti - FCM CFR Pascani (3-2), Ceahlaul II Targu Neamt - Poli Unirea Iasi (0-3), Gloria Zemes - RATC CFR Moldova Iasi (1-4).

•"Cupa Romaniei" si meciurile de baraj

In sferturile de finala ale "Cupei Romaniei" se vor disputa partidele: FC Extensiv Craiova - Steaua Bucuresti, Astra Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt, FC Bihor Oradea - Rapid Bucuresti si FC Brasov - Dinamo Bucuresti. Meciurile se vor disputa pe terenuri neutre, in ziua de miercuri, 3 aprilie 2002, de la ora 13.00. Semifinalele vor avea urmatorul program: miercuri, 24 aprilie 2002 (turul) si respectiv miercuri, 8 mai 2002 (returul). Finala este programata in ziua de miercuri, 5 iunie 2002. Jocurile de baraj ale Diviziilor A si B vor avea loc astfel: sambata, 8 iunie 2002 (turul) si respectiv miercuri, 12 iunie 2002 (returul).
Dan TEODORESCU
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2026 (s) | 24 queries | Mysql time :0.024337 (s)

loading...