Goluri romanesti in campionatele din Europa

2 Februarie 2009
689 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul Ciprian Marica a marcat un gol in meciul pe care VfB Stuttgart l-a castigat, sambata, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Borussia Monchengladbach, in timp ce Sergiu Radu a inscris pentru FC Koln in meciul cu VfL Wolfsburg, scor 1-1, in campionatul Germaniei.

Marica a fost titular, fiind inlocuit in minutul 87. El a marcat in minutul 67. Celalalt gol a fost inscris de Mario Gomez, in minutul 86. La FC Koln, Sergiu Radu, care a fost integralist, a marcat in minutul 34, in timp ce pentru VfL Wolfsburg a inscris Grafite `73. De asemenea, fostul jucator al campioanei CFR Cluj, Eugen Trica, a inscris un gol, sambata, in meciul castigat de echipa sa, Anorthosis Famagusta, cu scorul de 3-0 (1-0), in deplasare, in fata formatiei APOP Kinyras Peyias, in etapa a XX-a a campionatului Ciprului. Trica a marcat in minutul 65 golul de 3-0. Celelalte goluri au fost inscrise de Hawar Mulla Mohammed `43 si Georgiou `48. Anorthosis ocupa in prezent locul trei in clasamentul campionatului Ciprului, cu 47 de puncte.