Hanescu a pierdut finala de la Casablanca

12 Aprilie 2010
571 Vizualizari | 0 Comentarii
Jucatorul roman de tenis Victor Hanescu a pierdut, ieri, finala turneului de la Casablanca, fiind invins in ultimul act de Stanislas Wawrinka, scor 6-2, 6-3. Hanescu a pierdut primul set dupa doar 30 de minute si a cedat la fel de usor si in setul secund, desi la 5-3 pentru Wawrinka a ratat doua mingi de break care l-ar fi putut readuce in meci. Hanescu ramane astfel cu un singur titlu ATP in palmares, cel obtinut la Gstaad in urma cu doi ani. El a mai evoluat in doua finale, cu Gilles Simon la Bucuresti, in 2007 si cu Jeremy Chardy, la Stuttgart, anul trecut.

Page time :0.1810 (s) | 22 queries | Mysql time :0.015950 (s)