HCM Constanta nu a avut nici o sansa la Flensburg

4 Octombrie 2010
633 Vizualizari | 0 Comentarii
Campioana Romaniei, HCM Constanta, a suferit, sambata, al doilea insucces în grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin. HCM a pierdut la o diferenta de sapte goluri, în fata celor de la Flensburg. In Campushalle din Flensburg, lumea a venit la spectacol. Un spectacol oferit de echipa favorita în fata campioanei Romaniei, care are un debut de sezon de cosmar. Dupa ce, în prima etapa a Ligii Campionilor, HCM a pierdut la zece goluri în fata celor de la Croatia Zagreb, ieri, elevii lui Ivica Cvektovici au marcat cu sapte goluri mai putin decat Flensburg, echipa care a încheiat pe locul III sezonul trecut în Bundesliga. Nemtii au dominat de la un capat la altul partida si au reusit prima lor victorie în grupa D. Partida a început dezastruos pentru romani, care, abia în minutul zece, au reusit sa marcheze, si nu din actiune, ci dintr-o lovitura de la 7 m, pe care a fructificat-o Alexandru Csepreghi. In timp ce cifrele deveneau numere pe tabela, în dreptul germanilor, în partea romanilor ramaneau mai constante. Constantenii au marcat sapte goluri în cele 30 de minute ale primei reprize, fata de cele 15 ale celor de la Flensburg. Dupa pauza, lucrurile s-au mai reglat în tabara celor de la HCM. Golurile au început sa vina, apararea a fost mai precisa, ajutandu-l pe Mihai Popescu sa limiteze proportiile scorului. Chiar si asa, cel mai aproape au ajuns la cinci goluri, în minutul 41. Dar masina germana a continuat sa înscrie, profitand si de greselile romanilor. Totul s-a încheiat 29-22 si Constanta nu are startul pe care si l-a dorit în acest sezon. Pentru romani au inscris jucatorii: Toma - 10, Csepreghi - 4, Riganas - 4, Schuch - 2, Baiceanu - 1, Buricea - 1. Urmatoarea partida a campioanei Romaniei este în compania celor de Ciudad Real, pe 10 octombrie, în deplasare.

Page time :0.1801 (s) | 24 queries | Mysql time :0.021431 (s)