Herea tine Rapidul in viata

21 August 2010
664 Vizualizari | 0 Comentarii
Rapid si-a revenit dupa infrangerea din Stefan cel Mare si a castigat meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, scor 2-0, dupa un penalty transformat de Ovidiu Herea. Giulestenii nu au mai vrut sa repete cosmarul de etapa trecuta si s-au retras dupa pauza, preferand sa aleaga calea pragmatismului. Celalalt gol al meciului a fost reusit tot de Herea, in prelungiri. Meciul a fost unul slab insa. Giulestenii au contat doar prin sclipirile lui Ovidiu Herea, in timp ce bistritenii au ratat prima sansa mare de gol in minutul 32, cand Moraes a sutat in plasa laterala, dupa o centrare a lui Ene. Un minut mai tarziu, formatia lui Sumudica a avut un penalty neacordat la o tragere de tricou facuta de Tudose asupra lui Bozovici, insa arbitrul Marius Avram a acordat doar galben pentru simulare. In cele din urma, giulestenii au avut un penalty acordat in prelungirile primei reprize, dupa o tinere in careu asupra lui Marcos Antonio. Ovidiu Herea a pus mingea la punctul cu var si a inscris fara probleme, demonstrand ca startul bun de sezon nu este o simpla intamplare. Giulestenii au facut un pas inapoi dupa pauza si le-au permis oaspetilor sa pastreze posesia, insa aceasta a fost sterila, fara prea multe sanse de gol la poarta lui Bornescu. Ciprian Petre putea fi eroul bistritenilor, insa a ratat incredibil in pozitie de unu la unu cu Bornescu, in minutul 71, fiind ajuns din urma de Rui Duarte. Giulestenii au castigat, in cele din urma, cu 2-0, dupa un gol reusit pe contraatac, in prelungiri, de Ovidiu Herea, ajuns la cinci goluri in acest sezon.

Page time :0.1876 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018745 (s)