Iesenii raman fara victorie in Antalya: Politehnica - Sigma Olomouc 2-4

3 Februarie 2010
711 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia antrenata de Petre Grigoras a pierdut partida amicala de astazi cu scorul de 2 - 4, adversara fiind formatia de pe locul al IX-lea din Cehia, Sigma Olomouc. Iesenii au deschis scorul in minutul 42 prin Nuno Viveiros fiind egalati dintr-un penalty in minutul 45. In minutul 53 cehii si-au marit avantajul iar in minutul 76 au inscris din nou ducand scorul la 1-3. In minutul 87 Miclea a marcat pentru ieseni, pentru ca in minutul 90 cehii sa stabileasca scorul final al intalnirii, 2-4. Petre Grigoras a trimis in teren urmatorii jucatori: Branet (`66 Plesca) - Straut (`46 Ilie), Mihajlov, Straton (`66 Costache), Acsinte (`46 Cuciula) - Bujor, Onicas, Buhusi - Birladeanu (`66 Miclea), Badea (`66) Balba, Viveiros (`46 Paun).