Inca un esec pentru feroviarii pascaneni

27 Septembrie 2004
752 Vizualizari | 0 Comentarii
•Rulmentul Barlad - CFR Pascani 3-1, in etapa a patra a Diviziei C de fotbal •Aceasta este a doua infrangere consecutiva pentru echipa pascaneana

Dupa infrangerea de pe teren propriu de saptamana trecuta, microbistii pascaneni sperau intr-un rezultat pozitiv in intalnirea de la Barlad, impotriva formatiei locale Rulmentul. Socoteala de acasa nu s-a potrivit insa cu cea din targ, iar feroviarii au cedat cu scorul de 3-1. La Barlad, pascanenii au plecat fara Gheorghinca, Achitei, Onisei si Basescu, insa acest lucru nu trebuia sa afecteze prea mult jocul echipei, deoarece nici unul dintre cei patru nu este titular de drept in echipa lui Nicu Zaharia. Jocul etalat a fost unul mult sub posibilitatile gruparii pascanene, in topul celor mai slabi jucatori de pe teren, ramanand in continuare Ancuta, Vizitiu si Nistor. In schimb au mai incercat cate ceva, si in acest joc, Croitoru, Straton, Andries si Taroiu.
Inceputul partidei a fost favorabil gazdelor, ce au deschis scorul in minutul 25 prin Ivancea, care a introdus balonul in plasa de langa un fundas pascanean. Dupa pauza, feroviarii se trezesc din amorteala si reusesc egalarea in minutul 48 prin Pistinciuc, dupa o actiune colectiva a mijlocasilor Andries si Radu. Golul da aripi feroviarilor, care rateaza insa desprinderea prin acelasi Pistinciuc (minutul 58) si prin Andries (minutul 67). Cum in fotbal ratarile se razbuna, in minutul 71 gazdele inscriu un gol frumos prin Furcoiu. Cele trei schimbari facute de antrenorul pascanean nu au avut darul de a schimba ceva in evolutia echipei, iar in minutul 90 gazdele au mai inscris o data prin Oasenegre, din lovitura de la unsprezece metri. Etapa viitoare, pascanenii primesc replica celor de la Vatra Dornei, partida in care jucatorii lui Nicu Zaharia au sansa se revanseze pentru ultimele doua infrangeri. CFR a inceput cu Popa, Nistor, Croitoru, Straton, Ciosu, Vizitiu, Ancuta, Andries, Radu, Pistinciuc si Taroiu. La oaspeti au mai jucat Dodoaia, Blaga si Constantin.