Inter - Barcelona 1-1, in semifinalele Champions League

20 Aprilie 2010
521 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa primele 30 de minute, Inter Milano si FC Barcelona se afla la egalitate, scor 1-1, pe Giusepe Meazza. Dupa ce italienii au dominat inceputul de meci, in minutul 19, Maxwell patrunde excelent pe partea stinga, nu este atacat de nimeni, intoarce balonul in centrul careului, iar Pedro puncteaza pentru 0-1. Doar 11 minute a rezistat avantajul Barcelonei, pentru ca Interul a egalat in minutul 30, prin Snejder. Olandezul a primit o pasa excelenta la 11 metri, lateral stinga, din partea lui Milito si a restabilit egalitatea cu un sut la coltul scurt.

Formatii de start

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Walter Samuel, Lucio, Maicon, Sneijder, Esteban Cambiasso, Motta, Pandev, Eto'o, Diego Milito

FC Barcelona: Valdés, Daniel Alves, Piqué, Puyol, Maxwell, Xavi, Busquets, Keïta, Messi, Ibrahimović, Pedro