News Flash:

Interul lui Chivu pierde la scor de forfait la Bremen, dar se califica in optimi.

8 Decembrie 2010
731 Vizualizari | 0 Comentarii
Rezultatele inregistrate in meciurile disputate aseara in etapa a VI-a a fazei grupelor Ligii Campionilor:

Grupa A

Twente Enschede - Tottenham Hotspur 3-3
Au marcat: Landzaat '22 - penalty, Rosales '55, Chadli '63 / Wisgherhof '12 - autogol, Defoe '46, '59.
Werder Bremen - Inter Milano 3-0
Au marcat: Prodl '39, Arnautovic '49, Pizarro '88.
Clasament
1. Tottenham    5    3    2    1    18-11    11p
2. Inter Milano    5    3    1    2    12-11    10p
3. FC Twente    5    1    3    2    9-11    6p
4. W. Bremen    5    1    2    3    6-12    5p

Grupa B

Olympique Lyon - Hapoel Tel Aviv 2-2
Au marcat: L. Lopez '62, Lacazette '88 / Sahar '63, 'Zahavi '69.
Benfica Lisabona - Schalke 04 Gelsenkirchen 1-2
Au marcat: Luisao '87 / Jurado '20, Howedes '81.
Clasament
1. Schalke 04    5    4    1    1    10-3    13p
2. Lyon    5    3    1    2    11-10    10p
3. Benfica Lis.    5    2    0    4    7-12    6p
4. Tel Aviv    5    1    2    3    7-10    5p

Grupa C

Manchester United - Valencia 1-1
Au marcat: Anderson '63 / P. Hernandez '32.
Bursaspor - Glasgow Rangers 1-1
Au marcat: Yildirim '79 / K. Miller '20.
Clasament
1. Manchester    5    4    2    0    7-1    14p
2. Valencia    5    3    2    1    15-4    11p
3. Glasgow    5    1    3    2    3-6    6p
4. Bursaspor    5    0    1    5    2-16    1p

Grupa D

FC Barcelona - Rubin Kazan 2-0
Au marcat: Fontas '51, V. Vasquez '82.
FC Copenhaga - Panathinaikos Atena 3-1
Au marcat: Vingaard '26, Gronkjaer '50 - penalty, Cisse '73 - autogol / Kante '90.
Clasament
1. FC Barcelona    5    4    2    0    14-3    14p
2. Copenhaga    5    3    1    2    7-5    10p
3. Rubin Kazan    5    1    3    2    2-4    6p
4. Panathinaikos    5    0    2    4    2-13    2p

Primele doua clasate din fiecare grupa s-au calificat in optimile Ligii, iar echipele de pe locul 3 vor evolua in Europa League.

Programul meciurilor de astazi:

Grupa E: Bayern Munchen - FC Basel, CFR Cluj - AS Roma
Clasament: 1. Bayern - 12p., 2. Roma - 9p., 3. Basel - 6p., 4. CFR Cluj - 3p.

Grupa F:
Olympique Marseille - Chelsea Londra, MSK Zilina - Spartak Moscova
Clasament: 1. Chelsea - 15p., 2. Ol. Marseille - 9p., 3. Spartak - 6p., 4. Zilina - 0p.

Grupa G: Real Madrid - AJ Auxerre, AC Milan - Ajax Amsterdam
Clasament: 1. Real - 13p., 2. Milan - 8p., 3. Ajax - 4p., 4. Auxerre - 3p.

Grupa H: Arsenal Londra - Partizan Belgrad, Sahtior Donetk - Sporting Braga
Clasament: 1. Sahtior - 12p., 2. Arsenal - 9p., 3. Braga - 9p., 4. Partizan - 0p.

grupa a clasament grupa b grupa c grupa d
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1320 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018377 (s)

loading...