Joc inghetat sub Tampa

4 Decembrie 2010
584 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Brasov a terminat la egalitate, 1-1, partida cu FCM Targu Mures, disputata sub Tampa. Dupa o prima repriza dezastruoasa de ambele parti, Ilyes a deschis scorul pentru Brasov din penalty, tot el restabilind egalitatea cateva minute mai tarziu, printr-un autogol. Fostul atacant al Politehnicii Iasi, Lamine Diarrassouba, a avut o bara pe final.
Frigul a pus stapanire nu doar pe stadionul si pe spectatorii din tribunele stadionului de sub Tampa, ci si pe jucatori. De parca ar fi jucat pe gheata, nici una dintre echipe n-a accelerat jocul, de frica sa nu alunece. Astfel ca, mai ales in prima repriza, nu s-a intamplat nimic interesant nici la poarta lui Minca, dar nici la cea a lui Danalache. La fel era sa se intample si in repriza secunda, insa monotonia a fost sparta de penalty-ul acordat de Marius Avram pentru Brasov, in urma faultului lui Sosa asupra lui Chipciu. Robert Ilyes a executat cu mult sange rece de la punctul cu var si a deschis scorul pentru gazde. Tot Ilyes avea sa-si ingroape echipa zece minute mai tarziu, cand a deviat nefericit cu capul mingea din careu lansata din lovitura libera de Florin Dan. Minca a fost prins pe picior gresit de devierea capitanului sau si FCM Tg. Mures a egalat scorul. Doua minute mai tarziu, Catalin Dedu putea duce din nou Brasovul in avantaj, dar n-a reusit sa impinga balonul in plasa din trei metri. Diarrassouba a ratat, insa, cea mai mare ocazie de gol a Brasovului cu sase minute inainte de expirarea timpului regulamentar de joc. Introdus in teren doar cu cateva minute mai devreme, Diarrassouba a scapat excelent pe contraatac, a intrat in careu si a sutat din 10 metri la coltul scurt, dar mingea a intalnit bara din dreapta.

Page time :0.1869 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018340 (s)