Marica a comis-o din nou

29 Noiembrie 2010
926 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Marica
Atacantul roman Ciprian Marica a fost inger si demon pentru formatia sa, VFB Stuttgart, in meciul disputat, sambata, in deplasare, contra celor de la Hamburg in etapa a 14-a din Bundesliga. Formatia din nordul Germaniei s-a impus cu 4-2 (3-1), Marica punctand pentru 1-1 in minutul 9 din pasa lui Boka. Internationalul roman a primit mai intai un galben in minutul 15, dupa care l-a insultat pe centralul Wolfgang Stark, care i-a acordat dupa doar un minut direct cartonasul rosu. Hamburg a profitat de omul in plus pe teren, ridicand scorul la 3-1 pana la pauza, in urma reusitelor lui Pitroipa (min.29) si Petric (min.36). Stuttgart a revenit in meci in primul minut al partii secunde in urma reusitei lui Gentner, dar van Nistelrooy a refacut diferenta de doua goluri, stabilind scorul final in minutul 60. Cu Ciprian Deac tot meciul pe banca de rezerve, Schalke a fost umilita pe terenul lui Kaiserslautern, scor 5-0.