News Flash:

Maximum streng sinus, comprimate

21 Octombrie 2010
577 Vizualizari | 0 Comentarii
Compozitie: 1 comprimat contine: Paracetamol 500 mg; Pseudoefedrina clorhidrat 30 mg.

Actiune terapeutica: Maximum Strength Sinus Relief, prin cei doi ingredienti activi - paracetamol si pseudoefedrina - determina decongestionarea nazosinusala si ameliorarea simptomatologiei dureroase din cadrul sinuzitelor si afectiunilor respiratorii alergice sau virale. Asocierea efectului decongestionant nazosinusal al pseudoefedrinei cu efectul analgetic, antipiretic si slab antiinflamator al paracetamolului confera potenta maxima produsului.

Indicatii:
Sinuzite, rinosinuzite; afectiuni respiratorii alergice si virale.

Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani: 2 comprimate/6 ore; maxim 8 comprimate /zi. Sub 12 ani: conform recomandarii medicului.

Contraindicatii: Alergie la paracetamol sau pseudoefedrina; cardiopatii, HTA; afectiuni tiroidiene, diabet; adenom de prostata; sarcina, lauzie.

Reactii adverse: La doze in exces: iritabilitate sau somnolenta, ameteli. Daca in 3 zile simptomatologia nu cedeaza se recomanda consult medical.

OBSERVATIE:
Informatiile prezentate nu trebuie folosite in scopul diagnosticarii sau tratarii oricaror probleme de sanatate sau boala sau de inlocuire a medicamentelor, a tratamentelor prescrise de personalul medical autorizat.

compozitie actiune terapeutica
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

749 viz    0 com
676 viz    0 com
1869 viz    2 com
1193 viz    0 com
754 viz    0 com
1058 viz    0 com
1300 viz    0 com
1904 viz    0 com
Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2248 (s) | 22 queries | Mysql time :0.065763 (s)

loading...