Mediasul a redescoperit gustul victoriei

6 Noiembrie 2010
591 Vizualizari | 0 Comentarii
Eric de Oliveira
Gaz Metan Medias a castigat partida de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, scor 2-1, un meci in care fiecare echipa a avut un jucator eliminat inca din prima parte a primei reprize. Pentru Gaz Metan au marcat Parvulescu si Akaki, Szukala reducand din diferenta in minutele de final. Doar cateva secunde a fost liniste pe stadionul din Medias la primul meci al echipei Gaz Metan disputat pe teren propriu in nocturna. Daca in tribune suporterii faceau galagie incurajandu-si favoritii, in teren galagia a luat o alta forma. La o faza din minutul 12, cand Aganovic a dat dovada de exces de zel si l-a lovit dur pe Frasinescu cu piciorul in gura, in incercarea de a relua spre poarta din foarfeca, jucatorii celor doua echipe au sarit la scandal, doar interventia prompta a lui Sebastian Coltescu restabilind calmul. Bineinteles si cu ajutorul cartonaselor, cel rosu fiindu-i acordat lui Aganovic. Insa si Markovic si Marginean au primit cate un galben pentru clinciurile provocate. Alte patru minute au trecut si egalitatea numerica s-a restabilit. Marginean a vazut prosteste al doilea galben si a fost si el eliminat. Deschiderea de scor a venit in minutul 29, cand Paul Parvulescu a scuturat plasa portii lui Albut, dupa ce a fost angajat fenomenal in careul advers de Eric de Oliveira. Pana la pauza, bistritenii au presat indelung in jumatatea adversa, dar cei care au inscris au fost tot gazarii, Akaki marcand in minutul 56 pentru 2-0, cu o lovitura fenomenala de cap din careu, dupa o centrare din corner de la Kubala. Gloria a presat continuu, sperand ca adversarii vor face o greseala. Asta s-a intamplat in minutul 85, la o faza fixa de pe dreapta a Bistritei. Muresan a prelungit cu capul pana la Szukala, iar acesta, nepermis de liber in centrul careului, a trimis sec cu stangul sub transversala, reducand din diferenta.

Page time :0.1250 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019733 (s)