O noua infrangere pentru Penicilina

13 Decembrie 2004
875 Vizualizari | 0 Comentarii
•CSU Targu Mures - Penicilina Iasi 3-0 (24, 25, 21), in etapa a IX-a a Diviziei A de volei feminin •Iesencele au pierdut un nou meci si se afunda tot mai mult in subsolul clasamentului •Formatia gazda a beneficiat de ajutorul arbitrilor, care au dezavantajat clar echipa ieseana

Runda a noua a Diviziei A de volei feminin a coincis cu o noua infrangere pentru formatia Penicilina Iasi, ajunsa la al saptelea insucces al sezonului. Fetele pregatite de Aurel Cazacu si Sorin Pop nu au reusit sa obtina un triumf nici in etapa a doua a returului, fiind invinse categoric, scor 3-0, de formatia gazda, CSU Targu Mures. Confruntarea dintre cele doua echipe, aflate in cautarea redresarii dupa un inceput dezamagitor de sezon, a durat saptezeci de minute, dar a fost clar influentata de maniera tendentioasa a arbitrilor Ovidiu Iliescu, din Brasov si Nicolae Calimac, din Cluj. Cavalerii fluierului, trimisi la Targu Mures sa imparta dreptatea in teren, au uitat care este menirea lor si s-au dat cel mai tare in spectacol in finalul primului set, cand oaspetele conduceau cu scorul de 24-22 si au incheiat de doua ori setul, ambele mingi fiind intoarse insa de brigada de arbitri. Astfel, in loc ca Penicilina sa inceapa meciul in avantaj, scor 1-0, s-a vazut clar dezavantajata si a fost obligata sa revina de la scorul 0-1. Popa si compania au resimtit insa socul si nu au mai avut puterea de a reveni de la acest scor si au pierdut si urmatoarele doua seturi, la 25 si la 21, trecandu-si in palmares un nou insucces, pe terenul unei echipe care era de batut, dar care a beneficiat de ajutorul brigazii de arbitri, supravegheata de Cornel Butoi, din Baia Mare. Sub conducerea antrenorilor Aurel Cazacu si Sorin Pop, iesencele au aliniat formatia: Mihaela Formagiu-Ionescu, Tatiana Popa, Raluca Purice, Natalia Dudnic, Cristina Androhovici, Anca Visan. Au mai evoluat: Alina Bordeianu (libero), Rodica Ciubuc, Lenuta Ivan-Ionescu, Mariana Diaconita, Ecaterina Covaliciuc, Alina Melinte. In runda urmatoare, la ultimul meci al anului pentru jucatoarele de la Penicilina, formatia ieseana va primi vizita echipei AIBO Rapid RATB Bucuresti, intr-un meci programat a se disputa la Sala Polivalenta, pe 18 decembrie, cu incepere de la ora 10.00.

Page time :0.1969 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018825 (s)