O`Sullivan si Higgins, in semifinale la Shanghai

12 Septembrie 2009
520 Vizualizari | 0 Comentarii
Ronnie O Sullivan
vJucatorii Ronnie O`Sullivan si John Higgins se vor intalni, sambata, in semifinalele editiei a III-a a Mastersului din Shanghia, primul turneu de puncte al noului sezon. Ronnie `The Rocket` O`Sullivan l-a invins, vineri, in sferturile de finala pe chinezul Ding Junhui, scor 5-3, la capatul unui meci dominat aproape in intregime. Ding a inceput mai bine, dar a ratat lovitura care i-ar fi adus avantajul de 2-0 pe tabela, moment care s-a dovedit decisiv in economia meciului. O`Sullivan si-a facut jocul de regularitate, fara a-i oferi prea multe oportunitati oponentuuli sau, `Racheta` trecandu-si in cont un break de 101 puncte in jocul patru. Oponentul lui O`Sullivan din semifinale va fi campionul mondial en-titre John Higgins, care l-a invins in sferturi pe galezul Ryan Day, cu 5-1. `Vrajitorul din Wishaw` a reusit in repriza finala break-uri de 49, 92 si 51 puncte. In cealalta semifinala se vor intalni englezul Shaun Murphy si chinezul Liang Wenbo. Maine este programata finala Mastersului din Shanghai, invingatorul urmand a fi recompensat cu un cec in valoare de 55.000 lire sterline.

Page time :0.1394 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018619 (s)