Penicilina nu a avut emotii la Bucuresti

1 Februarie 2010
674 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de volei feminin Penicilina a spart gheata in etapa a IV-a a returului Diviziei A1 feminine de volei si a obtinut prima sa victorie din acest an. Iesencele au invins cu scorul de 3-0 (16-25, 13-25, 14-25) pe Constructorul IOR Bucuresti. Adversara intalnita nu i-a ridicat probleme deosebite, dar nici chimistele n-aveau de gand sa-si faca singure meciul greu. Ele si-au impus apasat punctul de vedere si nu le-au dat sperante gazdelor nici macar ca s-ar putea alege cu un set. "Avem setaverajul cam sifonat si fetele au stiut ca n-au voie sa cedeze vreun set. Nici schimbari n-am efectuat deloc pentru ca nu cumva sa apara sincope in jocul nostru", a declarat antrenorul principal Daniel Banu, care nu s-a lasat impresionat de toata valva creata in jurul formatiei bucurestene. "Are trei antrenori si vreo patru sponsori care se tot invarteau prin sala. Cred ca mai mult le-au incurcat pe voleibalistele de la IOR decat sa le ajute", a adaugat Banu, care in meciul cu IOR a folosit urmatoarea echipa: Olga Pavlova, Mihaela Ionescu, Anca Nicolau, Tatiana Ivaniuschkina, Olena Sidorenko, Georgeta Ciobanu (a mai evoluat Ioana Sanislav). Sambata, Penicilina va primi vizita nemtencelor de la Unic intr-o partida contand pentru etapa a V-a a returului. Celelalte rezultate ale etapei: Universitatea Cluj - SCMU Craiova 0-3, Dinamo - CSM Focsani 3-0, CSU Targu Mures - CSU Metal Galati 1-3, Unic Piatra Neamt - CSM Sibiu 3-0, Tomis Constanta - Stiinta Bacau 3-0.