Penicilina nu a avut nici o sansa la Constanta

2 Noiembrie 2009
606 Vizualizari | 0 Comentarii
In cea de-a treia etapa a turului Diviziei A1 feminine de volei, Penicilina a avut o misiune extrem de delicata la Constanta. Formatia gazda, finalista a Cupei Romaniei in urma cu doua saptamani, la Botosani, si vicecampioana en-titre, are ganduri mari in acest sezon si daca nu le-a lasat campioanelor de la CSU Metal Galati nici o sansa in prima etapa, era clar ca n-avea deloc de gand sa se impiedice de Penicilina. A rezultat un meci frumos, chiar spectaculos in unele momente, dar Tomis s-a impus cu scorul de 3-0 (25-19, 25-18, 25-20). Cele doua echipe se intalnisera si in sferturile Cupei Romaniei, atunci constantencele avand castig de cauza cu 3-1. De aceasta data Tomis nu a mai cedat chimistelor nici macar un set, desi in primul si in al treilea act ele au jucat foarte bine. Nu de ajuns insa pentru a conta cu adevarat in economia partidei, asa ca gazdele s-au impus cu un sec 3-0. "A fost un meci frumos, un veritabil spectacol pentru spectatori. Daca am fi jucat asa bine si cu Stiinta Bacau am fi castigat meciul de sambata trecuta", a declarat Daniel Banu, antrenorul principal al Penicilinei, care in meciul cu Tomis a apelat la urmatoarele jucatoare: Olga Pavlova, Mihaela Ionescu (Alina Melinte), Anca Nicolau, Tatiana Ivaniuschkina, Olena Sidorenko (Oana Ghilea), Georgeta Ciobanu (a mai evoluat Ioana Sanislav - libero). Etapa urmatoare se va desfasura miercuri, cand chimistele vor primi vizita formatiei IOR Bucuresti.

Page time :0.1914 (s) | 22 queries | Mysql time :0.028738 (s)