Petrolul nu are rival in liga secunda

18 Septembrie 2010
731 Vizualizari | 0 Comentarii
• UT Arad - Petrolul Ploiesti 2-3, in derby-ul Seriei a II-a, din liga secunda

UT Arad si Petrolul Ploiesti au deschis etapa a 4-a cu un joc peste nivelul Ligii a II-a, castigat de prahoveni, cu scorul de 3-2. Petrolul a mers pe terenul "Batranei Doamne" fara nici un gol primit în primele trei etape. Apararea ploiestenilor nu a mai reusit sa fie de netrecut si a primit primele doua goluri în acest campionat. In urma acestui joc, liderul Seriei a II-a a pierdut doi jucatori foarte importanti, Marius Ene si Florentin Dumitru parasind terenul, accidentati înca din prima repriza. Petrolul a început meciul de pe stadionul Francisc Neumann în atac si, dupa o centrare a lui Florentin Dumitru, de pe partea stanga, Oprita obtine penalty. Budescu executa si îi aduce pe prahoveni în avantaj. UTA iese la joc si, dupa cateva ocazii la poarta lui Marinescu, Purece aduce egalarea direct dintr-o lovitura libera. Era minutul 40 si cele doua echipe nu au mai avut timp pana la pauza sa modifice scorul. In cea de-a doua repriza, Oprita o readuce pe Petrolul în avantaj, dupa ce înscrie cu un sut sub transversala. Tucudean profita de neatentia fundasilor lui Rachita si restabileste egalitatea. Degeaba, pentru ca la numai doua minute, Daniel Stan înscrie si asigura victoria oaspetilor. In prelungiri, UTA ramane în inferioritate, Pecarov fiind eliminat dupa cel de-al doilea galben.
Partida a fost arbitrata la centru de Adrian Comanescu, din Ramnicu Valcea, si la cele doua tuse de Miclos Nagy si Gero Szabo, ambii din Cluj-Napoca.

Page time :0.2021 (s) | 22 queries | Mysql time :0.023052 (s)