Petrolul, prea buna pentru Liga a II-a

13 Septembrie 2010
842 Vizualizari | 0 Comentarii
Petrolul a confirmat în meciul de azi, cu Unirea Alba Iulia, spusele lui Valeriu Rachita de la finalul meciului cu FC Silvania, din etapa trecuta. "Avem o echipa prea buna pentru liga a doua", spunea atunci antrenorul Petrolului. Si confirmarea a venit, ploiestenii învingand cu 2-0 pe Unirea Alba Iulia, o alta pretendenta la promovare. Fara noroc în prima repriza, elevii lui Rachita au dat lovitura în cea de-a doua. Golul lui Budescu, din lovitura libera, avea sa aduca relaxarea printre suporterii ploiesteni, care au avut ceva emotii în prima repriza. Tot Budescu a fost si la originea celui de-al doilea gol: lovitura sa libera bine executata si gafa lui Rotaru, care a scapat mingea în fata lui Oprita, aveau sa stabileasca scorul final: 2-0. In etapa a treia din liga secunda, s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

FC Botosani - Viitorul Constanta 2-2

Clasament: 1. Sageata Navodari - 9p, 2. Viitorul Constanta - 7p, 3. Concordia Chiajna - 7p, 4. Ceahlaul Piatra Neamt - 6p (2jocuri).

Petrolul Ploiesti - Unirea Alba Iulia 2-0

Clasament: 1. Petrolul Ploiesti - 9p, 2. Muresul Deva - 7p, 3. FC Bihor Oradea - 7p , 4. FC UTA Arad - 6p, 5. CS Mioveni - 5p, 6. Vointa Sibiu - 5p.

Page time :0.1914 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020178 (s)