News Flash:

Programul meciurilor din faza grupelor Cupei Mondiale din 2010

5 Decembrie 2009
1671 Vizualizari | 0 Comentarii
Programul meciurilor din faza grupelor Cupei Mondiale din 2010
Campioana mondiala en titre Italia va debuta la CM-2010 in data de 14 iunie, intr-un meci cu Paraguay, care se va disputa la Rustenburg, in cadrul grupei F a competitiei din Africa de Sud, s-a stabilit in urma tragerii la sorti de vineri, de la Cape Town, informeaza AFP.

Grupa A

Vineri, 11 iunie

Meciul 1: Africa de Sud - Mexic (meciul de deschidere al competitiei, Johannesburg/Soccer City, ora locala 16.00);

Meciul 2: Uruguay - Franta (Cape Town, ora locala 20.30).

Miercuri, 16 iunie

Meciul 17: Africa de Sud - Uruguay (Pretoria, ora 20.30).

Joi, 17 iunie

Meciul 18: Franta - Mexic (Polokwane, ora 13.30).

Marti, 22 iunie

Meciul 34: Franta - Africa de Sud (Bloemfontein, ora 16.00);

Meciul 33: Mexic - Uruguay (Rustenburg, ora 16.00).

Grupa B

Sambata, 12 iunie

Meciul 3: Argentina - Nigeria (Port Elizabeth, ora 13.30);

Meciul 4: Coreea de Sud - Grecia (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16. 00).

Joi, 17 iunie

Meciul 19: Grecia - Nigeria (Bloemfontein, ora 16.00);

Meciul 20: Argentina - Coreea de Sud (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30)

Marti, 22 iunie

Meciul 35: Nigeria - Coreea de Sud (Durban, ora 20.30);

Meciul 36: Grecia - Argentina (Polokwane, ora 20.30).

Grupa C

Sambata, 12 iunie

Meciul 5: Anglia - SUA (Rustenburg, ora 20.30).

Duminica, 13 iunie

Meciul 6: Algeria - Slovenia (Polokwane, ora 13.30).

Vineri, 18 iunie

Meciul 22: Slovenia - SUA (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);

Meciul 23: Anglia - Algeria (Cape Town, ora 20.30).

Miercuri, 23 iunie

Meciul 38: SUA - Algeria (Pretoria, ora 16.00);

Meciul 37: Slovenia - Anglia (Port Elizabeth, ora 16.00).

Grupa D

Duminica, 13 iunie

Meciul 7: Germania - Australia (Pretoria, ora 16.00);

Meciul 8: Serbia - Ghana (Durban, ora 20.30).

Vineri, 18 iunie

Meciul 21: Germania - Serbia (Port Elizabeth, ora 13.30).

Sambata, 19 iunie

Meciul 24: Ghana - Australia (Rustenburg, ora 13.30).

Miercuri, 23 iunie

Meciul 40: Australia - Serbia (Nelspruit, ora 20.30);

Meciul 39: Ghana - Germania (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Grupa E

Luni, 14 iunie

Meciul 9: Olanda - Danemarca (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30);

Meciul 10: Japonia - Camerun (Bloemfontein, ora 16.00).

Sambata, 19 iunie

Meciul 25: Olanda - Japonia (Durban, ora 16.00);

Meciul 26: Camerun - Danemarca (Pretoria, ora 20.30).

Joi, 24 iunie

Meciul 44: Camerun - Olanda (Cape Town, ora 20.30);

Meciul 43: Danemarca - Japonia (Rustenburg, ora 20.30).

Grupa F

Luni, 14 iunie

Meciul 11: Italia - Paraguay (Rustenburg, ora 20.30).

Marti, 15 iunie

Meciul 12: Noua Zeelanda - Slovacia (Cape Town, ora 13.30).

Duminica, 20 iunie

Meciul 27: Slovacia - Paraguay (Bloemfontein, ora 13.30);

Meciul 28: Italia - Noua Zeelanda (Nelspruit, ora 16.00).

Joi, 24 iunie

Meciul 42: Paraguay - Noua Zeelanda (Polokwane, ora 16.00);

Meciul 41: Slovacia - Italia (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00).

Grupa G

Marti, 15 iunie: Coasta de Fildes - Portugalia (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 14: Brazilia - Coreea de Nord (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Duminica, 20 iunie

Meciul 29: Brazilia - Coasta de Fildes (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Luni, 21 iunie

Meciul 30: Portugalia - Coreea de Nord (Cape Town, ora 13.30).

Vineri, 25 iunie

Meciul 46: Coreea de Nord - Coasta de Fildes (Durban, ora 16.00);

Meciul 45: Portugalia - Brazilia (Nelspruit, ora 16.00).

Grupa H

Miercuri, 16 iunie

Meciul 15: Honduras - Chile (Nelspruit, ora 13.30);

Meciul 16: Spania - Elvetia (Durban, ora 16.00).

Luni, 21 iunie

Meciul 31: Chile - Elvetia (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 32: Spania - Honduras (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Vineri, 25 iunie

Meciul 48: Elvetia - Honduras (Bloemfontein, ora 20.30);

Meciul 47: Chile - Spania (Pretoria, ora 20.30).

Programul optimilor de finala ale Cupei Mondiale:

Sambata, 26 iunie

Meciul 49: Echipa de pe locul 1 in grupa A - locul 2 in grupa B (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 50: Locul 1 in grupa C - locul 2 in grupa D (Rustenburg, ora 20.30).

Duminica, 27 iunie

Meciul 51: locul 1 in grupa D - locul 2 in grupa C (Bloemfontein, ora 16.00);

Meciul 52: Locul 1 in grupa B - locul 2 in grupa A (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Luni, 28 iunie

Meciul 53: Locul 1 in grupa E - locul 2 in grupa F (Durban, ora 16.00);

Meciul 54: Locul 1 in grupa G - locul 2 in grupa H (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Marti, 29 iunie

Meciul 55: Locul 1 in grupa F - locul 2 in grupa E (Pretoria, ora 16.00);

Meciul 56: Locul 1 in grupa H - locul 2 in grupa G (Cape Town, ora 20.30).

Sferturile de finala ale CM-2010:

Vineri, 2 iulie

Meciul 57: Castigatoarea meciului 53 - Castigatoarea meciului 54 (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 58: Castigatoarea meciului 49 - Castigatoarea meciului 50 (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Sambata, 3 iulie

Meciul 59: Castigatoarea meciului 52 - Castigatoarea meciului 51 (Cape Town, ora 16.00);

Meciul 60: Castigatoarea meciului 55 - Castigatoarea meciului 56 (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Programul semifinalelor CM:

Marti, 6 iulie

Meciul 61: Castigatoarea meciului 58 - Castigatoarea meciului 57 (Cape Town, ora 20.30).

Miercuri, 7 iulie

Meciul 52: Castigatoarea meciului 59 - Castigatoarea meciului 60 (Durban, ora 20.30).

Finala mica se va disputa sambata, 10 iulie, la Port Elizabeth, de la ora locala 20.30, intre invinsa din meciul 61 si invinsa din meciul 62.

Finala mare a turneului din Africa de Sud va avea loc duminica, 11 iulie, la Johannesburg/Soccer City, de la ora 20.30, intre castigatoarea meciului 61 si castigtoarea meciului 62.
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1576 (s) | 24 queries | Mysql time :0.017245 (s)

loading...