Rapid a pierdut ultimul meci din Turcia

12 Februarie 2010
592 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Iordache
Rapid a pierdut ultimul meci amical din cantonamentul efectuat in Antalya, scor 1-2, in fata celor de la Vorskla Poltava. Capitan in prima repriza, Adrian Iordache a marcat singurul gol al giulestenilor, in minutul 30, cu o lovitura de cap. Giulestenii au avut probleme in centrul defensivei, iar Vorskla a profitat, marcand golurile victoriei in minutele 50 si 65. In finalul primei parti a existat un moment tensionat, insa de aceasta data nu s-a mai ajuns la bataie. Rapid (prima repriza): Straton - Paun, Ad. Iordache, M. Constantin, Bratu - Tene, Coman, Matici, Cesinha - Ionita, Cretu. Rapid (repriza a doua): Bornescu - Helder, Iencsi, R. Fernandes, Bozovici - Coman, Herea - Grigorie, Spadacio, I. Iordache - Raduta.