Real Madrid se intoarce in infernul de pe Anfield

10 Martie 2009
683 Vizualizari | 0 Comentarii
In aceasta seara, de la ora 21.45, revine spectacolul din Liga Campionilor. Jumatate din mansa retur a meciurilor din optimi se vor disputa in aceasta seara, de la ora 21.45, in timp ce restul jocurilor sunt programate maine seara, de la aceeasi ora.

Cel mai interesant joc al serii este, fara doar si poate, confruntarea de pe Anfield Road, dintre Liverpool si Real Madrid. Englezii s-au impus cu 1-0 la Madrid si spera acum sa-si conserve acest avantaj si sa se califice in sferturile de finala ale Champions League. Intalnirea dintre FC Liverpool si Real Madrid va fi condusa de o brigada belgiana, avandu-l la centru pe Frank De Bleeckere. O alta partida foarte importanta se va disputa la Torino, acolo unde Juventus va primi vizita echipei Chelsea Londra. Cu un nou antrenor pe banca tehnica, in persoana olandezului Guus Hiddink, londonezii au castigat meciul tur cu scorul de 1-0 si nici nu concep sa nu ajunga in sferturi, cu atat mai mult cu cat Juve nu mai sperie pe nimeni. Tot un joc echilibrat se va disputa si in Grecia, acolo unde Panathinaikos va intalni formatia spaniola Villareal, dupa ce in meciul tur scorul a fost egal, 1-1. Cel mai dezechilibrat meci se va disputa la Munchen, acolo unde Bayern nu poate avea nici o emotie in fata lusitanilor de la Sporting, dupa ce in tur, in Portugalia, nemtii au castigat cu scorul de 5-0. Meciurile AS Roma - Arsenal, FC Barcelona - Lyon, FC Porto - Atletico Madrid si Manchester United - Inter sunt programate miercuri.