Rezultat final: FC Brasov - Poli Iasi 2-0

30 Noiembrie 2009
677 Vizualizari | 0 Comentarii
Ionut Bilba
Afisat la 19:50

Cu o echipa decimata de accidentari, Poli Iasi a pierdut meciul de la Brasov, cu scorul de 2-0. Ambele reusite ale gazdelor au fost consemnate in ultimele 20 de minute ale partidei, contand pentru runda 15. Mai intai, Zaharia a deschis scorul cu o frumoasa lovitura de cap, in minutul 70, pentru ca 8 minute mai tarziu, Sburlea sa inchida tabela la 2-0, cu o reluare simpla din 7 metri, la o centrare perfecta a lui Roman. Iesenii puteau obtine un penalty in minutul 88, la duelul dintre Nuno Viveiros si Abrudan, dar centralul Balaci a lasat jocul sa continue. In minutul 90, Bilba, scapat singur cu portarul, dar a trimis incredibil pe langa poarta, din 16 metri. Dup acest esec, Poli ocupa locul 12, cu 17 puncte, la egalitate cu formatiile de pe locurile 10 si 11, Universitatea Craiova si respectiv Pandurii Targu Jiu. Etapa viitoare, sambata, de la ora 15.00, Poli va primi vizita echipei Gloria Bistrita.

Page time :0.2772 (s) | 24 queries | Mysql time :0.160531 (s)