News Flash:

Rezultatele si situatia in grupele preliminariilor Euro 2012

11 Octombrie 2010
1676 Vizualizari | 0 Comentarii
Armenia una dintre revelatiile preliminariilor
Grupa A

Kazahstan - Belgia 0-2 (Ogunjimi '52, '70)
Austria - Azerbaidjan 3-0 (Prodl '3, Arnautovic '53, Arnautovic '92)
Germania - Turcia  3-0 (Klose 42', '87, Ozil '79)
Clasament: 1. Germania 9p, 2. Austria 6p, 3. Turcia 6p, 4. Belgia 3p, 5. Kazahstan 0p, 6. Azerbaidjan 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Azerbaidjan - Turcia, Kazahstan - Germania, Belgia - Austria.

Grupa B

Armenia - Slovacia   3-1 (Y. Movsisyan '23, G. Ghazaryan '50, Mkhitaryan '89 / V. Weiss '37 )
Andorra - Macedonia 0-2 (- / Naumoski '42,  Sikov '60)
Irlanda - Rusia 2-3 (Keane '72, Long' 78 / Kerzhakov '11, Dzagoev '29, Shirokov '50)
Clasament: 1. Irlanda 6p, 2. Rusia 6p, 3. Slovacia 6p, 4. Armenia 4p, 5. Macedonia 4p, 6. Andorra 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Armenia - Andorra, Slovacia - Irlanda, Macedonia - Rusia.

Grupa C

Serbia - Estonia 1-3 (Kuzmanovic '60 / Kink '63, Vassiljev '73, Lukovic '91)
Irlanda de Nord - Italia 0-0
Slovenia - Feroe 5-1 (Matavz '25, '36, '66, Novakovic '72, Dedic '84 / Mouritsen '90)
Clasament: 1. Italia 7p, 2. Estonia 6p, 3. Slovenia 4p, 4. Serbia 4p, 5. Irlanda de Nord 4p, 6. Feroe 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Feroe - Irlanda de Nord, Estonia - Slovenia, Italia - Serbia.

Grupa E

Ungaria - San Marino 8-0 (Rudolf '10, '25, Szalai '17, '27, '48, Koman '59, Dzsudzsak '90, Gera '94)
Moldova - Olanda  0-1 (Huntelaar '37)
Clasament: 1. Olanda 9p, 2. Suedia 6p, 3. Ungaria 6p, 4. Moldova 3p, 5. Finlanda 0p, 6. San Marino 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Finlanda - Ungaria, Olanda - Suedia, San Marino - Moldova.

Grupa F

Georgia - Malta 1-0 (Siradze '90)
Grecia - Letonia 1-0 (Torossidis '58)
Israel - Croatia 1-2 (Shechter '81/ Kranjcar '36 - pen., '41)
Clasament: 1. Georgia 5p, 2. Grecia 5p, 3. Croatia 4p, 4. Israel 4p, 5. Letonia 3p, 6. Malta 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Letonia - Georgia, Grecia - Israel.

Grupa G

Tara Galilor - Bulgaria 0-1 (Popov '48)
Muntenegru - Elvetia 1-0 (Vucinic '67)
Clasament: 1. Muntenegru 9p, 2. Anglia 6p, 3. Bulgaria 3p, 4. Tara Galilor 0p, 5. Elvetia 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Elvetia - Tara Galilor, Anglia - Muntenegru.

Grupa H

Cipru - Norvegia 1-2 ( Okkas '58 / Riise '2, Carew '42)
Portugalia - Danemarca  3-1 (Nani '29, '31, Cristiano Ronaldo '85 / R. Carvalho '79 - autogol)
Clasament: 1. Norvegia 9p, 2. Portugalia 4p, 3. Danemarca 3p, 4. Cipru 1p, 5. Islanda 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Danemarca - Cipru, Islanda - Portugalia.

Grupa I

Cehia - Scotia 1-0 (Hubnik '70)
Spania - Lituania  3-1 (Llorente '47, '56, David Silva '79 / Sernas '54)
Clasament: 1. Spania 6p, 2. Scotia 4p, 3. Lituania 4p, 4. Cehia 3p, 5. Liechstenstein 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Liechtenstein - Cehia, Scotia - Spania.

La turneul final (Polonia / Ucraina, 8 iunie - 1 iulie 2012) se califica direct castigatoarele de grupe, plus cea mai bine clasata echipa de pe locul II, celelalte ocupante ale pozitiilor secunde urmand sa dispute meciuri de baraj, tur-retur (11/12 - 15 noiembrie 2011).

grupa a grupa b grupa c grupa e grupa f grupa g grupa h grupa i
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1754 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019422 (s)

loading...