Romania a ratat calificarea la Mondiale

17 Iulie 2010
1158 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa nationala de fotbal pe plaja a Romaniei a fost învinsa astazi de Ucraina, scor 3-6, ratand astfel calificarea la Campionatul Mondial de fotbal pe plaja. Marian Maciuca a deschis scorul în debutul primeri reprize, marcand direct din corner. Raj Carauleanu a dublat avantajul cu un sut din apropiere cateva minute mai tarziu. Nazarenko a redus din handicap, dar acelasi Maciuca a refacut diferenta de 2 goluri cu o reusita din foarfeca. Ucraina a revenit însa la un gol cu putin timp înainte de pauza. Repriza secunda a apartinut în totalitate ucrainenilor, care au reusit sa întoarca rezultatul, intrand în avantaj în penultimul act, scor 4-3. Ucraina a dat lovitura la Bibione pe final de meci marcand alte doua goluri si calificandu-se la Mondial. Astfel, Romania rateaza din nou prezenta la turneul final în meciul decisiv. Anul trecut, "tricolorii" au fost învinsi de Portugalia si trimisi la baraj, unde au cedat în fata Frantei.

Page time :0.1650 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018199 (s)